Śnieżyca w Warszawie. Znów pada śnieg, uwaga na utrudnienia

Autor Mateusz Dolak - 17 Lutego 2021
Zima w WarszawieŹródło: East News

Zima nie powiedziała ostatniego słowa. W stolicy znowu pada śnieg. Opady są na tyle intensywne, że na drogach i chodnikach ponownie zrobiło się biało. Kierowcy i piesi muszą uważać.

Ostrzeżenia

Synoptycy nie mają wątpliwości - śnieg w Warszawie będzie padał przez cały dzień. Prognozy mówią, że spadnie nawet kilkanaście centymetrów białego puchu. A to oznacza, że stolicę znów czeka paraliż komunikacyjny.

Na początku lutego śnieżyca w stolicy była tak intensywna, że służby nie nadążały z odgarnianiem śniegu i posypywaniem chodników oraz jezdni. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach, a autobusy miały bardzo duże opóźnienia.

Tym razem, dodatkowym utrudnieniem będzie gołoledź, ponieważ temperatura utrzyma się w okolicy 0 stopni. Z tego powodu IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem i marznącymi opadami, które obowiązują do czwartkowego poranka.

Wychudzony pies leżał w zaspie przed domem. Zerwał się z łańcucha, nie miał siły uciekaćWychudzony pies leżał w zaspie przed domem. Zerwał się z łańcucha, nie miał siły uciekaćCzytaj dalej

Warunki niekorzystne

Wieczorem i w nocy, synoptycy prognozują spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. W niektórych częściach Mazowsza zamiast śniegu, z nieba będzie padał marznący deszcz lub mżawka.

Pogoda nie będzie sprzyjała dobremu samopoczuciu. "Dziś warunki biometeorologiczne niekorzystne - pomimo nieco wyższej temperatury, nadal wystąpi znaczne obciążenie zimnem. Przejściowo, poprawa warunków nastąpi w północno-wschodniej Polsce" - podaje IMGW.

Koniec zimy?

Możliwe jednak, że to ostatnie podrygi zimy w tym roku. Rzecznik IMGW powiedział, że wbrew wcześniejszym prognozom, w weekend należy spodziewać się znacznego ocieplenia.

Zmiana pogody zacznie się w piątek, kiedy na Mazowszu termometry pokażą około 2 stopnie na plusie. Następnego dnia możemy liczyć na prawdziwą zmianę temperatury.

- W sobotę i niedzielę to już jest zupełnie wiosna. W sobotę wartości maksymalne na termometrach pokażą nawet 9-10 stopni, a w niedzielę to 13 stopni Celsjusza - powiedział Grzegorz Walijewski z IMGW.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, IMGW
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News