Mafijny boss na wolności. Wpłacono za niego porażającą kaucję

Autor Alicja Guz - 23 Sierpnia 2020
"Słowik" na wolnościŹródło: Pixabay

"Słowik", czyli Andrzej Z. to boss mafii pruszkowskiej. W środę 19 sierpnia został zwolniony z aresztu. W więzieniu spędził 3,5 roku. Wyszedł po wpłaceniu za niego 400 tys. złotych poręczenia majątkowego. Tym samym na wolności są już wszyscy bossowie grupy pruszkowskiej.

"Słowik" wyfrunął na wolność

"Słowik", czyli Andrzej Z. to boss mafii pruszkowskiej. W środę 19 sierpnia opuścił areszt, w którym spędził 3,5 roku. Jak podaje TVP Info, było to możliwe po wpłaceniu za niego poręczenia majątkowego w wysokości 400 tys. złotych.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło
2. Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeń

Kim jest "Słowik"?

Andrzej Z. o pseudonimie "Słowik" jest jednym z głównych oskarżonych w procesie gangu pruszkowskiego i ochranianych przez tę mafię oszustów wyłudzających VAT. Jak podaje Prokuratura Regionalna w Szczecinie cytowana przez TVP Info: "pomiędzy 1 września 2014 roku a 11 września 2018 roku, kierował wspomnianą grupą, a jego rola polegała na: koordynowaniu działań poszczególnych członków grupy, w tym wydawaniu poleceń co do sposobu działalności przestępczej, rodzaju i charakteru popełnianych przestępstw jak również sposobu legalizowania środków pieniężnych, (…) koordynowaniu wraz z Krzysztofem O. i Filipem F. pozorowania obrotu gospodarczego przez ustalone podmioty (…) oraz legalizacji korzyści osiągniętych w wyniku popełnianych przestępstw skarbowych, rozstrzyganiu sporów pomiędzy działającymi grupami przestępczymi na terenie Szczecina, wydaniu poleceń związanych z legalizacją korzyści majątkowych osiąganych w wyniku działalności przestępczej, jak również obrotu kokainą pozostałą po zatrzymaniach członków grupy w styczniu 2017 roku".

Ostatni boss wyszedł na wolność

"Słowik" jest ostatnim bossem "Pruszkowa", który przebywał w areszcie. Leszek D. pseudonim "Wańka" wyszedł na wolność w 2019 roku, po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji. Z kolei Janusz P. pseudonim "Parasol" opuścił mury więzienia w maju 2020 roku (za 120 tys. zł poręczenia). Do tej ekipy w czerwcu dołączył również Krzysztof O. pseudonim "Kręcony", który uważany jest za członka tzw. starej gwardii "Pruszkowa". Nadal w areszcie pozostaje Sebastian W. uważany za bossa grupy vatsterów.

Zakochany mężczyzna wybrał dość nietypowy sposób na wyrażenie uczuć. Teraz będzie miał poważne problemyZakochany mężczyzna wybrał dość nietypowy sposób na wyrażenie uczuć. Teraz będzie miał poważne problemyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  4. Koronawirus w podwarszawskim przedszkolu, zakażona pracownica. Miała kontakt z kilkunastoma dziećmi
  5. Podjęto nagłą decyzję, wielu Polaków będzie musiało zmienić plany. Polska ponownie na "żółtej liście"
  6. Lekarz nie mógł milczeć. Prawda o zdrowiu Kaczyńskiego przedostała się do mediów, rodzina potwierdza
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News