Od dziś duże zmiany w sklepach. Będzie jednak inaczej niż w marcu i kwietniu

Autor Julian Bakuła - 15 Października 2020
Warszawa,epidemia koronawirusa.Źródło: Jakub Kaminski/East News

Sklepy w całej Polsce podporządkowują się od czwartku nowym obostrzeniom, ponownie wprowadzając godziny dla seniorów. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12 w sklepach spożywczych, aptekach, w drogeriach i na poczcie zakupy będą mogły zrobić tylko osoby po 60. roku życia. Ma to zapewnić seniorom możliwość robienia zakupów w bezpiecznych warunkach i zmniejszać ryzyko transmisji koronawirusa. Z podobnymi obostrzeniami mieliśmy już do czynienia w marcu i kwietniu tego roku, były one jednak bardziej restrykcyjne. Zmienił się także ich próg wiekowy.

Sklepy w całej Polsce przywracają od czwartku godziny dla seniorów

Sklepy w całym kraju od czwartku (15.10) przywracają znane nam z marca i kwietnia obostrzenia, ponownie wprowadzając godziny dla seniorów. Nowe obostrzenia wiążą się z drastycznym wzrostem ilości osób zakażonych koronawirusem od początku października. W środę odnotowano 6526 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, tymczasem w czwartek - już 8099 przypadków.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilny komunikat ministra zdrowia. Wracamy do sytuacji z wiosny. Szpitale mają nie przyjmować wszystkich pacjentów
2. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
3. Ogromne zmiany, przed chwilą ogłoszono. Straż miejska wydała komunikat, będą podlegać pod policję

Godziny dla seniorów mają uchronić osoby po 60. roku życia przed zakażeniem w sklepie

Godziny dla seniorów mogą być faktycznie dobrym rozwiązaniem problemu wysokiej zachorowalności na COVID-19 wśród osób starszych, ale przedsiębiorcy zwracają uwagę, że gdy obowiązywały one wiosną tego roku, korzystała z nich tylko niewielka część tej grupy, za to w pozostałych godzinach w sklepach i przed sklepami tworzyły się kolejki. Na pomysł, jak zachęcić seniorów do korzystania z tego ułatwienia, wpadła Biedronka, która wprowadziła dla seniorów odwiedzających sklepy sieci w tych godzinach promocyjne ceny (warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie karty Moja Biedronka). Większość przedsiębiorców pozostaje jednak sceptyczna wobec sensowności wprowadzania tego typu ograniczeń, wskazując, że znacznie lepszym sposobem na rozładowanie tłoku w sklepach byłoby zawieszenie zakazu handlu w niedzielę. Ten pomysł budzi jednak sprzeciw związków zawodowych.

Wracają obostrzenia

Godziny dla seniorów to rozwiązanie, którego mogliśmy doświadczyć na własnej skórze już w marcu i kwietniu, wtedy jednak obowiązywało ono nie tylko w dni robocze, ale także w weekendy. Wyższy był ponadto próg wiekowy uprawniający do robienia zakupów w godzinach 10-12. Ułatwienie to przysługiwało osobom po 65. roku życia, podczas gdy teraz przysługuje już sześćdziesięciolatkom. Obecnie godziny dla seniorów mają również węższy zakres obowiązywania, bo nie obejmują sklepów specjalistycznych, np. z branży meblarskiej, budowlanej czy odzieżowej.

Obrazy WawaINFO"Co Pan przed nami ukrywa?" Jasnowidz Jackowski aż oniemiał. Przepowiednia jest tak porażająca, że nie chce o niej mówićCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pouczyć za brak maseczki mogą, ale mandatu już nie powinieneś od nich otrzymać. Jest kruczek prawny
  2. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  3. Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzenia
  4. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków
  5. Na stronie Biedronki pojawił się ważny komunikat. Trzeba się natychmiast zastosować, klienci muszą wiedzieć
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News