Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko

Autor - 12 Sierpnia 2020
Sklepy mają surowe zasadyŹródło: unsplash.com Frank Rasyind

Sklepy nie pozostawiają żadnych złudzeń. Żarty się skończyły, od teraz będą stanowczo egzekwować, by każdy mieszkaniec wchodził do placówki w maseczce. Inaczej nie będą mogli zrobić zakupów. Ministerstwo Zdrowia wydało w tej sprawie oficjalne stanowisko.

Sklepy będą funkcjonować wg ściśle określonych zasad

Sklepy do tej pory przymykały oko na klientów, którzy wchodzą zrobić zakupy bez maseczek ochronnych. Teraz jednak wszystko ma się zmienić. Ekspedienci zostali zobligowani do nie obsługiwania, a czasem wręcz nie wpuszczania konsumentów, którzy zapomnieli o obowiązku zasłonięcia ust i nosa.Nie ma już żadnych wątpliwości, bowiem Związek Przedsiębiorców i Pracodawców postanowił spytać Ministerstwo Zdrowia wprost. Odpowiedź jest jednoznaczna.

- Przede wszystkim należy zauważyć, że pracownik obiektu handlowego ma, na gruncie obowiązujących przepisów prawa cywilnego, możliwość odmowy dokonania sprzedaży. Zgodnie z art. 543 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1145, z późn. zm.), zwanej dalej „Kc”, wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży - stwierdził Janusz Cieszyński, Sekretarz Stanu.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Skorzystasz z bankomatu i doliczą sowitą prowizję. Ale jest jeszcze szansa na darmowe wypłaty

Uwaga, duże ognisko koronawirusa na weselu. Kilkadziesiąt osób zakażonychUwaga, duże ognisko koronawirusa na weselu. Kilkadziesiąt osób zakażonychCzytaj dalej

Klienci muszą pamiętać o noszeniu maseczek

Oznacza to, że najpewniej kasjerzy czy właściciele sklepów mogą odmówić obsługi osoby, która nie ma maseczki lub nie zasłoniła twarzy w zalecany sposób. Jednakże muszą też pilnować, by widocznym dla wszystkich miejscu widniała informacji o takiej konieczności. Każdy klient powinien pamiętać, że podczas pandemii zakazy i nakazy nakładane przez Ministerstwo Zdrowia są bardzo ważne. Próba ich obejścia może się skończyć nawet wezwaniem policji, a w skrajnych przypadkach nawet mandatem.

Uwaga, żółty alarm dla połowy kraju. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważnaUwaga, żółty alarm dla połowy kraju. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl ma najnowszą propozycję tuż przed wakacyjnym weekendem. Będzie rozdawał napoje procentowe za darmo
  2. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
  3. Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie popularnego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą
  5. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  6. Ogromny smutek. Nie żyje Paulina Socha
Pilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polaków. Zagrożenie dla zdrowia i życia może być ogromnePilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polaków. Zagrożenie dla zdrowia i życia może być ogromneCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News