Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało

Autor Alicja Guz - 22 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Facebook

Sklep na Stegnach wywołał burzę w sieci. Kobieta zamieściła na jednej z facebookowych grup paragon z zakupów. Kwota do zapłaty opiewała na 78,04 zł. Jednak, gdy zliczy się ceny wszystkich zakupionych produktów uwzględnionych na paragonie, kwota do zapłaty wynosi 58,65 zł. W sieci zawrzało.

Sklep zawyżył kwotę na paragonie?

Na jednej z facebookowych grup pojawił się wpis kobiety, która udostępniła swój paragon ze sklepu na Stegnach. Widnieje na nim kwota do zapłaty opiewająca na 78,04 zł. Jednak po zliczeniu cen wszystkich produktów uwzględnionych na paragonie, kwota do zapłaty powinna wynosić około 20 złotych mniej - 58,65 zł. Jak napisała kobieta, "w sklepie nie potrafili tego wyjaśnić".

Dzisiaj grzeje:
1. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie

2. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty

Klientka Żabki bała się wejść do sklepu

Sklep zalała fala komentarzy

Pod postem kobiety pojawiły się liczne komentarze. Kilka osób zwróciło uwagę, że coś jest ucięte na środku paragonu i być może niewydrukowane zostały pozostałe produkty. "WidaĆ linię nad śmietaną, że nie wydrukowała się pozycja tylko dolna linia, dlatego widać, że są spacje. Jakiś bug w komunikacji z drukarką pewnie. Czy brakuje jakiś produktów? Widzę, że ignoranci już kręcą aferę" napisała jedna z osób. Inna również zwróciła na to uwagę. "Między Cheetosami a śmietaną widać linię, jest to wynik tego, iż papier w drukarce kasy fiskalnej nie przesunął się i wydruk nastąpił nieprawidłowo. Na 99% nie ma tu żadnego oszustwa, tylko zwykła usterka kasy" napisał ktoś inny.

Przyczepa aż oderwała się od samochodu. Autobus nie miał szansy by zahamowaćPrzyczepa aż oderwała się od samochodu. Autobus nie miał szansy by zahamowaćCzytaj dalej

Kobieta zliczyła produkty ze sklepu

W odpowiedzi do komentarzy sugerujących błąd kasy fiskalnej i niewydrukowanie innych produktów autorka postu odpisała: "Wszystkie produkty się zgadzają, syn stwierdził wychodząc ze sklepu, że coś dużo zapłaciłam, w sumie za kilka produktów. I dodał, że strasznie podrożało po wyborach. Stąd bliżej przyjrzałam się rachunkowi" odpowiedziała autorka posta". Pod innym komentarzem dodała również: "Sprawdziłam produkty z tym co na paragonie i się zgadza. Faktycznie teraz widzę, że po cheetosach jest jakaś kreska, ale nie wiem, o co chodzi? Przy słoneczniku wszystko się zgadza i jest jego cena na paragonie. Nic, czekam na wyjaśnienia. Jutro informatycy [..] mają się temu przyjrzeć".

Komentarz sklepu

Jeszcze przed opublikowaniem tego artykułu napisaliśmy wiadomość z prośbą o komentarz sklepu, dotyczący zaistniałej sytuacji. "Po przeanalizowaniu transakcji w systemie na paragonie nie jest widoczny jeden produkt - masło klarowane. Pozycja ta znajduje się dokładnie w miejscu przerywanej linii widocznej na zdjęciu. Brak widoczności tej pozycji może wynikać z przycięcia drukarki i zawinięcia papieru" otrzymaliśmy w odpowiedzi. Sklep wyjaśnił również, że klienta była w sklepie w celu wyjaśnienia sytuacji, a kierowniczka sklepu na miejscu przeanalizowała transakcję i przekazała jej stosowne wyjaśnienie prezentując całą listę dokonanych zakupów.

Awantura w Żabce, ekspedientce puściły nerwy. Wszystko przez obowiązek noszenia maseczekAwantura w Żabce, ekspedientce puściły nerwy. Wszystko przez obowiązek noszenia maseczekCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają
  2. "Chciałbym się zwrócić na żywo po raz ostatni". Tomasz Komenda grozi sądem w Dzień dobry TVN, ma dość
  3. Porażające odkrycie przed szpitalem. Martwy mężczyzna leżał w namiocie do segregacji pacjentów
  4. Poważny wypadek na Mazowszu. Trzy ciężarówki zniszczone, jedna osoba ranna. Droga jest zablokowana
  5. "Jolka" wstrząsa Otwockiem. Mieszkańcy mają dość. Niektórym puszczają nerwy, inni błagają o pomoc
  6. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba
Niedziele handlowe wrócą? Jest projekt ustawy, pracodawcy biorą sprawy w swoje ręceNiedziele handlowe wrócą? Jest projekt ustawy, pracodawcy biorą sprawy w swoje ręceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News