Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Autor Mateusz Dolak - 25 Lutego 2020
Trumna na przystankuŹródło: Zarząd Oczyszczania Miasta

Trumna na przystanku, lodówka na chodniku, materac w lesie - takie znaleziska nie są pojedynczymi przypadkami. Zarząd Oczyszczania Miasta zwraca uwagę na nielegalne wysypiska śmieci, które powstają na ulicach stolicy.

Wspólne patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i straży miejskiej kontrolują Warszawę pod kątem porządku. Funkcjonariusze często trafiają na porzucone wyposażenie domu, opony, odpady po remoncie czy nawet trumnę, którą wyrzucono na przystanku autobusowym.
- Takie śmieciowiska nie tylko rujnują estetykę miasta, ale też mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i środowiska - czytamy w komunikacie ZOM. Za porządek na ulicach odpowiadają ich zarządcy, którzy natychmiast powinni usunąć nielegalnie wyrzucone śmieci

Napad na sklep pod Warszawą. Bandyci zaatakowali ekspedientkęNapad na sklep pod Warszawą. Bandyci zaatakowali ekspedientkęCzytaj dalej

51 tysięcy interwencji

- Kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta i strażnicy miejscy sprawdzają i w razie nieprawidłowości interweniują oraz dyscyplinują do posprzątania - mówi Zofia Kłyk z Zarządu Oczyszczania Miasta.
Koszty uprzątnięcia ponosi zarządca terenu na którym wyrzucono odpady. - Po każdej interwencji następuje ponowna wizyta kontrolerów, którzy sprawdzają czy zalecenia zostały zrealizowane. Za niepodjęcie działań może grozić mandat lub nawet sprawa sądowa - podsumowuje Kłyk.
Od początku roku wspólne patrole ZOM i SM podjęły już niemal siedem tysięcy interwencji w sprawie nielegalnie wyrzuconych odpadów. W 2019 r. było ich ponad 51 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Ogromny hejt na szcześcioraczki z Polski. Fala okrucieństwa
  3. 17-latek z Warszawy szuka towarzystwa. Wzruszający apel mamy chorego chłopca
  4. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
  5. Nowy kanał w naziemnej telewizji w Warszawie. Zobacz jak oglądać Polsat Film za darmo
  6. Oszustwo na Targówku. Uwaga na fałszywe książeczki opłat za śmieci
Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówŻałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówCzytaj dalej

Następny artykuł