SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje

Autor Mateusz Dolak - 12 Marca 2020
Akademiki SGGWŹródło: SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zarządziła wykwaterowanie akademików. Pokoi nie muszą opuszczać studenci zagraniczni i doktoranci. Sytuacja osób, które łączą pracę ze studiami będzie rozpatrywana indywidualnie. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy.

Cztery tysiące osób

Nakaz opuszczenia akademików zarządzono w środę. Informację natychmiast przekazano studentom, a na stronie uczelni pojawił się komunikat. - Wyjaśniamy, że decyzja ta jest podyktowana troską o zdrowie naszych studentów. Wśród uczelni Warszawy tylko SGGW znajduje się w szczególnej sytuacji, ponieważ niemal wszyscy studenci mieszkający w akademikach (cztery tysiące osób!) zakwaterowani są na terenie jednego kampusu. Sytuacja ta sprawia, zgodnie z opinią lekarzy, zwielokrotnione ryzyko zarażenia koronawirusem, co w konsekwencji spowodowałoby konieczność wprowadzenia przymusowej kwarantanny dla czterech tysięcy studentów - czytamy na witrynie SGGW. Zarządzenie dotyczy tylko studentów z Polski. Obcokrajowcy mogą zostać w pokojach. Sytuacja osób które pracują, bądź nie mogą wrócić do domów - jest rozpatrywana indywidualnie.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w PolscePierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Politechnika Warszawska odwołuje zarządzenie

Podobne zarządzenie wydały władze Politechniki Warszawskiej, jednak szybko się z niego wycofały. - Uwaga. Zarządzenie dotyczące polecenia wykwaterowania mieszkańców z domów studenckich zostaje zawieszone. W najbliższych dniach pojawi się stosowna korekta zarządzenia w tym zakresie, dostosowana do aktualnych zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Warunki zakwaterowania pozostają obecnie bez zmian - napisano w komunikacie na stronie politechniki.

Inne akademiki

Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczyny i Szkoła Główna Handlowa nie przymują nowych osób do akademików. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego nie posiada własnych domów studenckich.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie
  3. Niebezpieczna pogoda na Mazowszu. IMGW wprowadza ostrzeżenia
  4. Nauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem. Wrócił z Hiszpanii z uczniami
  5. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
Audi zjechało z drogi, uderzyło w drzewo. Pasażer zginął na miejscu, kierowca uciekł. Był nietrzeźwyAudi zjechało z drogi, uderzyło w drzewo. Pasażer zginął na miejscu, kierowca uciekł. Był nietrzeźwyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News