Policja otoczyła Sejm, ulica jest nieprzejezdna. Nad Warszawą lata śmigłowiec, będą kolejne protesty

Autor Mateusz Dolak - 27 Października 2020
protest przed sejmemŹródło: wawainfo.pl

Policja otoczyła budynek Sejmu w odpowiedzi na protest kilkuset osób, które zgromadziły się przed budyniem. W związku z manifestacją zablokowana jest ulica Piękna i Górnośląska. Nasi czytelnicy piszą również, że nad Warszawą lata śmigłowiec. Od czwartku w całej Polsce trwają protesty osób, które nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Protest przed Sejmem

Przed Sejmem zgromadziło się kilkaset osób, które przywiesiły do ogrodzenia zdjęcia sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Protestujący mają ze sobą transparenty z hasłami: "Twoja wina, Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina", "Pis off", "Rząd na bruk" czy "Piekło kobiet".

Ludzie przyszli na wezwanie warszawskiego strajku kobiet. Jego przedstawiciele we wtorek w mediach społecznościowych zachęcali mieszkańców stolicy żeby przyszli przed Sejm i protestowali. Część zgromadzonych zablokowała wjazd do Sejmu. Policja w efekcie ustawiła barierki, a kordon funkcjonariuszy pilnuje, by manifestanci nie zbliżali się w bezpośrednią okolicę budynku.

Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyniKościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyniCzytaj dalej

Zablokowana ulica

"Z powodu zablokowanego przejazdu u zbiegu ulic Piękna / Górnośląska autobusy linii 107 i 159 zostały skierowane na trasy objazdowe w obu kierunkach: … – Piękna – al.Ujazdowskie – pl.Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – …" - czytamy na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

To kolejna tego typu demonstracja, która powoduje utrudnienia w ruchu. W poniedziałek w całej Polsce kobiety i wspierający je mężczyźni wyszli na główne ulice Polskich miast. Jak relacjonowaliśmy na Wawa Info, cała Warszawa była sparaliżowana, a przejazd przez stolicę graniczył z cudem.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
2. Tragiczny finał podróży łodzią. Wszystko zatonęło, ratował się kto mógł na otwartej wodzie
3. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem

Protest kobiet

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od czwartku. Wszystko zaczęło się od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Jeszcze dzisiaj zaplanowano protest przed blokiem Krystyny Pawłowicz - sędzi TK. Jak pisaliśmy na naszym portalu, sąsiedzi widzieli jak Pawłowicz rano wychodziła z klatki w asyście mężczyzn, którzy znosili jej walizki do samochodu.

Warszawa wspiera kobiety

Z kolei na środę kobiety zaplanowały kolejną akcję - ogólnopolski strajk. Wiele firm pozwoliło kobietom aby nie przychodziły tego dnia do pracy. Akcji kibicuje prezydent Warszawy, który stwierdził, że solidaryzuje się ze strajkiem - My będziemy podchodzili z pełną przychylnością do wszystkich tych, którzy będą chcieli brać udział w tym strajku i tak zorganizujemy pracę urzędu jutro, żeby było to możliwe - zapowiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podczas konferencji prasowej Trzaskowski poinformował również o decyzji ratusza podjętej w związku z trwającymi w całej Polsce protestami kobiet. Stołeczne autobusy i tramwaje mają zostać oflagowane barwami i symbolami trwających demonstracji. Rafał Trzaskowski wystosował również apel do policji i straży miejskiej, podkreślając, że służby te powinny chronić obywateli.

BMW nagle przyśpieszyło i wjechało w protestujących. 44-letni kierowca został zatrzymany przez policjęBMW nagle przyśpieszyło i wjechało w protestujących. 44-letni kierowca został zatrzymany przez policjęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  2. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  3. Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii
  4. Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyni
  5. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News