U proboszcza parafii pod Warszawą potwierdzono zakażenie COVID-19. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

Autor Julian Bakuła - 12 Października 2020
Otwock, ul. Ługi 58 - rzymskokatolicki kościół p.w. Miłosierdzia BożegoŹródło: Wikimedia Commons, Wojciech Bieńkowski, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Sanepid w Otwocku poszukuje osób, które uczestniczyły w piątkowej (09.10) mszy w Parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ługi o godzinie 18, szczególnie tych, które przystąpiły do komunii. Wiąże się to z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem o proboszcza tej parafii. Osoby, które przyjmowały w tym czasie komunię z rąk księdza, mogą być narażone na zakażenie, a ich identyfikacja jest konieczna do przeprowadzenia skutecznego postępowania sanitarno-epidemiologicznego. Z tego względu osoby te powinny bezzwłocznie zgłosić się do otwockiego sanepidu.

Sanepid w Otwocku poszukuje uczestników piątkowej (09.10) mszy w Parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ługi

Sanepid w Otwocku poszukuje osób, które w piątek (09.10) o godzinie 18 uczestniczyły w mszy w Parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ługi i przystępowały do komunii. Jak podaje portal Linia Otwocka, wiąże się to z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem o proboszcza otwockiej parafii, księdza Dariusza Bali. Według komunikatu sanepidu zakażenie stwierdzono u księdza w sobotę (10.10). Z tego względu wszystkie osoby, które podczas mszy dnia poprzedniego przyjmowały z jego rąk komunię, również są narażone na zakażenie. - Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną. Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księdzem we wskazanym terminie jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie - tłumaczy otwocki sanepid.

Dzisiaj grzeje:
1. Uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Nagła akcja, już szykują protest
2. Obniżyli im emerytury. W sądzie już ponad 25 tys. odwołań

3. Pilny apel rządu w sprawie 1 listopada. Polacy nie będą zadowoleni

Osoby, które przyjmowały komunię z rąk księdza, mogły zostać zarażone koronawirusem

W związku z ryzykiem transmisji koronawirusa z proboszcza na przyjmujących od niego komunię wiernych wszyscy uczestnicy piątkowej (09.10) mszy o godzinie 18 w parafii na Ługach w Otwocku, którzy przystępowali wtedy do komunii, powinni bezzwłocznie zgłosić się do otwockiego sanepidu. Do ich dyspozycji pozostaje telefon kontaktowy 22 779-48-33 oraz - po godzinie 15 - numer alarmowy 515 256 220. - Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj. kaszel, gorączka, utrata węchu i smaku, duszności proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza - dodaje sanepid w komunikacie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Na miejscu jest straż, policja i ciężki sprzęt. Jedna osoba nie żyje, trwa akcja ratunkowa
  5. Wkurzona Polska Babcia ostro walczyła z policjantami. Wszystko się nagrało, hit internetu
  6. Czeka nas stan wyjątkowy? Komentarz Ryszarda Terleckiego
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News