Samolot z Izraela uszkodził oponę. Lądowanie w asyście służb na Lotnisku Chopina

Autor Mateusz Dolak - 13 Lutego 2020
Samolot uszkodził oponę podczas startuŹródło: Pixabay

Samolot lecący z Izraela do Warszawy uszkodził oponę. Na wniosek PLL LOT maszyna lądowała w asyście służb na Lotnisku Chopina.

Opona uszkodzona podczas startu

Jak informuje Michał Czernicki z LOTu, samolot Boeing 737-800 uszkodził oponę podczas startu na lotnisku w Tel Awiwie. - Jej uszkodzenie nie powodowało perturbacji w locie ponieważ w tym samolocie podwozie jest chowane. Do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko, ale producent maszyny przewidział specjalne procedury dla pilotów na taką okoliczność. Przed wylądowaniem w Warszawie LOT dokonał dokładnych analiz i sprawdzenia wszystkich innych układów lądowania, które nastąpiło o godzinie 9 - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT.

Na pokładzie Boeinga znajdowało się 154 pasażerów i sześcioosobowa załoga. - Na naszą prośbę, lądowanie odbyło się w asyście służb lotniskowych. Nie możemy w tym przypadku mówić, że było to lądowanie awaryjne - dodał Czernicki. Samolot nie spowodował utrudnień na płycie lotniska, a pasażerowie w spokoju opuścili pokład. Maszyna trafiła na przegląd techniczny. - Opony będą poddane oględzinom przez nasze służby. Boeing jest wyłączony z operowania. Nie powoduje to żadnych utrudnień dla pasażerów, bo jeteśmy przygotowani logistycznie na taką operację - podsumowuje rzecznik PLL LOT.

Włamanie do mieszkania na Bemowie. Obława na ulicach WarszawyWłamanie do mieszkania na Bemowie. Obława na ulicach WarszawyCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cysterna z propan-butanem uderzyła w ciężarówkę. Ogromne utrudnienia na S8
  2. Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Warszawska podstawówka żegna 15-letnią Klarę
  3. Kompletnie nietrzeźwe dziecko jechało autobusem w Warszawie. Chłopiec ledwo stał na nogach
  4. Wysiadł z auta, uderzał do utraty przytomności. Policja szuka sprawcy pobicia w Piasecznie
  5. Awantura na Woli. Mężczyzna okupował klatkę schodową
  6. "Mówi Wiktoria, mam 11-lat. Nasza babcia wyszła i do tej pory nie wróciła"
10 rocznica zabójstwa Andrzeja Struja10 rocznica zabójstwa Andrzeja StrujaCzytaj dalej

Następny artykuł