Sądy w Warszawie odwołują rozprawy. Rozpatrywane będą tylko przypadki pilne

Autor Mateusz Dolak - 12 Marca 2020
Sąd Okręgowy w WarszawieŹródło: BIP Warszawa

Warszawskie sądy odwołują rozprawy. Do końca marca nie będzie posiedzeń w Sądzie Najwyższym i Apelacyjnym. Z wokandy znikają też sprawy w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga zakazuje z kolei wstępu dla osób postronnych i rekomenduje, by na wokandzie pozostały tylko sprawy pilne. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Sąd Okręgowy

Sąd Okręgowy w Warszawie zdejmuje z wokandy wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne do 31 marca. Rozpatrywane będą tylko sprawy pilne, czyli np. te dotyczące tymczasowego aresztowania podejrzanych. Z kolei Sąd Okręgowy Warszawa-Praga ograniczył wstęp osób postronnych do budynku. Wstęp będą mieli tylko pracownicy sądu, prokuratury, policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz strony i ich pełnomocnicy. O ewentualnym odwołaniu rozpraw zdecydują sędziowie, którzy dostali rekomendację, by rozpoznawać sprawy niecierpiące zwłoki.

Koronawirus: komunikacja miejska w Warszawie bez zmian. Odwołane tylko kursy szkolneKoronawirus: komunikacja miejska w Warszawie bez zmian. Odwołane tylko kursy szkolneCzytaj dalej

Sąd Apelacyjny i Najwyższy

Sąd Apelacyjny odwołał zaplanowane rozprawy i posiedzenia do 31 marca. Odbywać się będą tylko rozprawy pilne, czyli np. w sprawie tymczasowego aresztowania podejrzanych. Do odwołania ograniczono też funkcjonowanie Biura Obsługi Interesantów. Petentom zaleca się kontakt przez internet, telefon i pocztę. Od następnego tygodnia rozprawy i posiedzenia jawne odwołane będą też w Sądzie Najwyższym. Tu również datę graniczną wyznaczono na 31 marca. Punkt Obsługi Interesantów ma obsługiwać interesantów zdalnie, a obsady w sekretariatach i biurach ograniczono do niezbędnego minimum.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Niebezpieczna pogoda na Mazowszu. IMGW wprowadza ostrzeżenia
  3. Pożar domu jednorodzinnego na Mokotowie. Jedna osoba zginęła
  4. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  5. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  6. Zabójstwo w szkole w Warszawie. Oskarżony 16-latek spotkał się z rodziną ofiary. Nie przeprosił
Ciało noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców PłońskaCiało noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców PłońskaCzytaj dalej

Następny artykuł