Paraliż na trasie S8. Zapadła się studzienka, gigantyczny korek ciągnie się przez kilka kilometrów

Autor Mateusz Dolak - 30 Grudnia 2020
Korek na S8Źródło: GDDKiA

Trasa S8 w środę po południu dosłownie stanęła, a kierowcy utknęli w gigantycznym korku. Wszystko przez zapadniętą studzienkę na jezdni w kierunku Białegostoku.

10 kilometrów korka

S8 na Targówku podzielona jest na dwa ciągi - dla ruchu lokalnego, oraz dla ruchu głównego. Studzienka zapadła się tuż za węzłem Łabiszyńska na środkowym pasie jezdni głównej.

Korek jednak utworzył się na obu ciągach, bo droga lokalna przejęła część pojazdów, których z racji popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Miejsce w którym zapadła się studzienka

Jak powiedziała nam Małgorzata Tarnowska, studzienka została uszkodzona poprzedniej nocy, ale ruch na trasie wcześniej był na tyle mały, że nie było utrudnień. - Uszkodzeniu uległa opaska, dlatego studzienka odleciała i zrobiła się dziura - wyjaśniła w rozmowie z Wawa Info, rzecznik GDDKiA.

- Na miejscu została ułożona zaprawa wiążąca, która musi wyschnąć. Drogowcy ze względów bezpieczeństwa wyłączyli z ruchu prawy i środkowy pas - dodała Tarnowska.

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu MedycznegoZaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu MedycznegoCzytaj dalej

Przed zwężeniem ustawiono przyczepy i znaki informujące o pracach drogowych. Według komunikatu z godziny 17.24 utrudnienia potrwają aż 14 godzin i zakończą się dopiero chwilę po północy.

Objazd

Mimo że rano nie było utrudnień, to po południu na trasie S8 utworzył się ogromny korek, który po godzinie 17 miał już ponad 10 kilometrów. Samochody stały już od Bemowa, a dokładniej od wiaduktu nad ulicą Dywizjonu 303.

Popularna nawigacja Mapy Google zalecała, by całkowicie ominąć zakorkowaną drogę. Kierowcy jadący z Bemowa lub Żoliborza powinni wybrać objazd i na drugą stronę Wisły przejechać przez most Gdański lub Północny. Z kolei jadący z Poznania mogli zjechać na węźle Mory w kierunku Centrum, a następnie powinni kierować się do Wisłostrady.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: GDDKiA

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News