Rząd zabrał głos, jest poważnie. Chodzi o nowe ograniczenia

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Sierpnia 2020
PILNEŹródło: wawainfo

Rząd rozważa ponowne wprowadzanie ograniczeń w związku ze skokiem liczby nowych zakażeń koronawirusem i spodziewaną drugą falą epidemii. Na pierwszy ogień mogą pójść m.in. wesela i inne uroczystości rodzinne. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, w resorcie zdrowia trwają ostatnie analizy w tej sprawie.

Rząd zakaże wesel?

Rząd na razie nie mówi o drastycznym rozwiązaniu, jakim byłby całkowity zakaz organizowania uroczystości weselnych. Jednak na poważnie rozważane jest odgórne ograniczenie liczby uczestników wesel i innych imprez rodzinnych. Z informacji uzyskanych przez dziennikarza RMF FM wynika, że resort zdrowia w tym momencie to właśnie w dużych uroczystościach rodzinnych upatruje najpoważniejszego zagrożenia. Stąd najnowszy pomysł, by ograniczyć ich liczebność - do 100 lub nawet 50 gości - i nie tylko w strefach żółtej i czerwonej.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
2. Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić

74,8 proc. Polaków nie chce podwyżek dla polityków. A ty?74,8 proc. Polaków nie chce podwyżek dla polityków. A ty?Czytaj dalej

Ministerstwo głowi się nad rozwiązaniami

- Zastanawiamy się właśnie nad ograniczeniem imprez rodzinnych, ale to musimy poddać wnikliwej analizie, żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, cytowany przez RMF. Dodał, że resort czeka na najnowsze dane, by do końca tygodnia przygotować ewentualne zmiany. Jak udało się ustalić reporterowi RMF, po odejściu duetu Szumowski - Cieszyński w MZ forsowany jest ostrzejszy kurs i bardziej radykalne decyzje. Wszystko po to, by dążyć do opóźnienia drugiej fali pandemii. Wszyscy czekają z ustaleniami na nowego ministra, który jeszcze przed otrzymaniem nominacji rozpoczyna rozmowy, we wtorek 25 sierpnia m.in. z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Przypomnijmy - nowym Ministrem Zdrowia zostanie Adam Niedzielski.

Wesela jako największe ogniska COVID-19

W poniedziałek 24 sierpnia resort zdrowia poinformował o 548 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 98 z nich stwierdzono w województwie śląskim. W regionie są obecnie cztery ogniska zakażeń. Wszystkie cztery źródła zakażeń pochodzą z powiatu myszkowskiego na północy województwa. Co ważne - do zakażeń doszło na trzech weselach i jednym przyjęciu komunijnym. Na pierwszym z wesel, które odbyło się 8 sierpnia, bawiło się 80 gości. U ponad połowy z nich potwierdzono już zakażenie koronawirusem. Uczestnicy tej uroczystości tydzień później poszli na przyjęcie komunijne, po którym stwierdzono 5 zakażeń. Liczba ta może się jednak jeszcze zwiększyć, bo wczoraj pobrane zostały kolejne próbki do badań.

Załamanie nad Warszawą może nam zepsuć plany. Nie wygląda dobrzeZałamanie nad Warszawą może nam zepsuć plany. Nie wygląda dobrzeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cezary Żak komentuje kwestię swojego rozwodu i kryzysu małżeńskiego. Ogromne zaskoczenie dla wszystkich
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Pilny apel GIS i MEN. Napisali specjalny list, sprawa jest poważna
  4. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
  5. Franciszkanin chory na COVID-19. Skierował do wiernych mocne słowa
  6. Nagła decyzja w sprawie maseczek. Właśnie zmieniły się wytyczne
Wyciekły dane warszawiaków. Nie do wiary, co się stałoWyciekły dane warszawiaków. Nie do wiary, co się stałoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News