Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki

Autor Karolina Kraushar - 24 Sierpnia 2020
Rząd zabrał głosŹródło: pacjent.gov.pl

Rząd zabrał głos w sprawie maseczek. Na antenie TVN24 w programie "Jeden na jeden" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że szef resortu edukacji "wyśmienicie koordynuje przygotowania" do rozpoczęcia roku szkolnego. Polityk przekazał również, że do szkół trafią cztery miliony litrów płynu do dezynfekcji oraz ponad 50 milionów maseczek.

Rząd zabrał głos

Rząd wypowiedział się w kwestii powrotu dzieci do szkół. Jak poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski uczniowie 1 września wrócą do szkolnych ławek. - Przewidujemy, że przytłaczająca większość szkół będzie działać normalnie - powiedział szef resortu zdrowia w połowie sierpnia. Piontkowski przekazał również, że w placówkach oświatowych nie będzie obowiązku zakrywa nos oraz ust.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
2. Lidl szykuje wielką wyprzedaż. 80 proc. taniej kupisz nie tylko odzież

50 milionów maseczek

Michał Dworczyk szef kancelarii premiera w poniedziałek był gościem programu “Jeden na jeden”. Zapytany o to, czy w planach rekonstrukcji rządu jest przewidywana zmiana szefa resortu edukacji powiedział: "To są decyzje premiera, które podejmuje w porozumieniu ze ścisłym kierownictwem politycznym Prawa i Sprawiedliwości". Dworczyk podzielił się także swoja pochlebną opinią na temat działań Dariusza Piontkowskiego. - Wyśmienicie koordynuje działania - przyznał szef kancelarii premiera.

Rząd w dobie pandemii

- Pan minister przygotowuje dzisiaj system oświaty do rozpoczęcia roku szkolnego w sytuacji szczególnej, bo mamy cały czas sytuację, w której mierzymy się z pandemią. Są tworzone procedury, w tej chwili przez Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej są przesyłane środki ochronne do szkół. Do szkół trafi między innymi blisko cztery miliony litrów płynu dezynfekującego, ponad 50 milionów maseczek - przekazał Michał Dworczyk.

Maseczki dla nauczycieli

Szef kancelarii premiera dodał, że maseczki będą przekazywane głównie nauczycielom - Być może będą sytuacje, że też między starszymi uczniami. Tu jest też kwestia rozmiarów. Pamiętajmy, że nie mówimy wyłącznie o używaniu bądź nieużywaniu tych maseczek w szkole, ale też w czasie dojazdu do szkoły - podkreślił polityk. - Chcemy tak zabezpieczyć placówki oświatowe, żeby maksymalnie zostały przygotowane do funkcjonowania w nowej rzeczywistości - dodał.

Niepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemNiepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Ogromna zmiana w Polsce już dziś. Odczują ją wszyscy
  4. Kompletny chaos w Polsce, nie wiadomo co robić. Zacznie się już 1 września
  5. Centrum Warszawy można nie poznać. Niektórzy będą zdumieni
  6. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Marek Sawicki
Trzeba będzie zapłacić nawet miliony złotych kary. Minister chce bardzo poważnych zmianTrzeba będzie zapłacić nawet miliony złotych kary. Minister chce bardzo poważnych zmianCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News