Rząd znosi kolejne obostrzenia. Padł konkretny termin

Autor Alicja Guz - 19 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

Nowe rozporządzenie ma wejść w życie 21 lipca, jednak niektóre przepisy zaczną obowiązywać dopiero od 4 sierpnia. Projekt rozporządzenia zawiera między innymi skrócenie dystansu społecznego, zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, a także wznowienie programów rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS.

Rząd planuje zniesienie kolejnych obostrzeń

Rząd poinformował o nowym projekcie znoszenia kolejnych obostrzeń. Według nowego rozporządzenia Rady Ministrów między innymi zmniejszy się dystans społeczny oraz obniżony zostanie maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań. Rozporządzenie to ma wejść w życie 21 lipca, jednak niektóre przepisy zaczną obowiązywać dopiero od 4 sierpnia.

Dzisiaj grzeje:
1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
2. Wygrali batalię o abonament RTV, nie będą płacić. Wyrok daje nadzieję dla Polaków

Zmniejszy się dystans społeczny

Według zapisów w planowanym rozporządzeniu dystans społeczny zmniejszy się o pół metra, tj. Z dwóch metrów na półtora. Nadal jednak będzie obowiązywało zakrywanie ust i nosa. - W momencie wprowadzania konkretnych obostrzeń mieliśmy zupełnie inną sytuację epidemiczną. Dziś, kiedy widzimy, że w Polsce nie ma tzw. poziomej transmisji wirusa na ulicach, gdy zakażenia są w praktyce tylko ogniskowe, możemy ten dystans społeczny delikatnie skrócić bez negatywnych konsekwencji - tłumaczył w rozmowie z Onetem rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, obniżony zostanie także maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań - 2,5 metra kwadratowego na osobę.

Więcej osób w kinach

W nowym rozporządzeniu znalazł się również zapis o zniesieniu obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, klubach muzycznych, amfiteatrach oraz muszlach koncertowych. Zwiększy się także limit osób korzystających z aquaparku na nie więcej niż 75 procent obłożenia.

Smutne informacje z kościoła. Zmarł kolejny ksiądz chory na COVID-19Smutne informacje z kościoła. Zmarł kolejny ksiądz chory na COVID-19Czytaj dalej

Więcej osób na obiektach sportowych

Więcej osób będzie mogło także przebywać na obiektach sportowych. Rząd zapowiedział podniesienie limitu publiczności do 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności na obiektach sportowych (stadionach piłkarskich i żużlowych), a także otwarcie dla publiczności hal sportowych z 50-procentowym limitem publiczności. Zmiany dotyczą także basenów. Tam nastąpi zniesienie limitu. Nie będzie ograniczeń osób na torze oraz w obiekcie.

Brak kwarantanny dla cudzoziemców

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów przewiduje też zwolnienie z obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej dla cudzoziemców, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Rzeczypospolitej Polskiej albo pozostają pod stałą opieką obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Na oczach kamer i ekspedientki w sklepie dla dorosłych dokonał kradzieży. Szuka go policjaNa oczach kamer i ekspedientki w sklepie dla dorosłych dokonał kradzieży. Szuka go policjaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko Kurski miał unieważnione małżeństwo. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej, ale nikt nie miał świadomości
  2. Idealna okazja, aby zostać Batmanem. Niecodzienna aukcja samochodów
  3. Opiekunka okradła podopieczną. Z konta zniknęło ponad 24 tysiące złotych
  4. Koronawirus w płockim szpitalu. Na kwarantannie kilkadziesiąt osób
  5. Kolejny wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Jedna osoba ranna
  6. Wydało się, jaki prezent ślubny Kaczyński dał Kurskiemu. Kto by pomyślał
20-latka chciała skoczyć z wiaduktu w samym centrum Warszawy. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili20-latka chciała skoczyć z wiaduktu w samym centrum Warszawy. Pomoc nadeszła w ostatniej chwiliCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News