Ścieki wpływają do Wisły, rybakom to nie przeszkadza. Prezes Wód Polskich apeluje o rozsądek

Autor Alicja Guz - 4 Września 2020
ryby łowione w wiśleŹródło: Wikipedia, By Dariusz Kowalczyk, CC BY-SA 4.0

Ryby skusiły dwie osoby, które wybrały się na połów około 500 m od kolektora zrzutowego oczyszczalni ścieków "Czajka". Prezes Wód Polskich apeluje o rozsądek i przestrzeganie ograniczeń spowodowanych awarią "Czajki".

Ryby z Wisły

Ryby skusiły dwie osoby, które wybrały się łódką na połów w bliskie okolice miejsca zrzutu ścieków do Wisły. O zaistniałej sytuacji poinformował Prezes Wód Polskich Przemysław Daca. - W dniu wczorajszym (1.09) stwierdziliśmy, że dwoje osób łowi ryby w łódce w strumieniu odpływających ścieków ok. 500 m w dół rzeki od kolektora zrzutowego. APELUJEMY O OPAMIĘTANIE! W zatoce poniżej wylotu tworzy się kożuch zanieczyszczeń. Można zaobserwować odpady - napisał na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
2. Kościński: Naszym celem jest konsumpcja. Minister finansów ostro o obcięciu 500 plus, 13. i 14. emerytury

Apel wystosowany był już wcześniej

Wody Polskie odpowiedni apel do mieszkańców stolicy wystosowały już w sobotę, chwilę po dojściu do awarii w oczyszczalni. "Ze względu na to, że na skutek awarii do Wisły dostają się nieoczyszczone ścieki z aglomeracji warszawskiej, apelujemy, aby nie korzystać z wody w rzece! Zwłaszcza nie wędkować, nie pływać oraz nie podchodzić do brzegu - od stołecznego mostu Skłodowskiej-Curie na północ" spółka napisała na Twitterze.

Awaria w "Czajce"

Do awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. O sytuacji poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poprzedni awaria w "Czajce" miała miejsce rok temu. Urząd miasta uspokaja mieszkańców, że mimo awarii woda w kranach jest czysta i można ją bezpiecznie spożywać.

Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źlePilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źleCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka
  2. Gwiazda "Pytanie na śniadanie" w sercu poważnej afery z prokuraturą w tle. Milczenie przerwała jej przyjaciółka
  3. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  4. Uczniowie nie chcieli wejść do szkoły, dyrektorka nagle zasłabła. Co się wydarzyło?
  5. Pilne ostrzeżenie GIS, chodzi o mięso drobiowe. Jego spożycie może prowadzić do poważnej choroby
  6. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień
Była w Warszawie, jest już w Płocku. Sytuacja jest coraz gorszaByła w Warszawie, jest już w Płocku. Sytuacja jest coraz gorszaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News