Tłumy nagle rzuciły się na cukiernię, ogromna kolejka jakiej jeszcze nie było. Wspaniały gest Warszawiaków

Autor Julian Bakuła - 6 Listopada 2020
Na Wiatracznej ustawiła się kolejka do lokalu sprzedającego rurki z bitą śmietaną.Źródło: Fot. Maciej

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w całej Polsce obowiązuje od niedawna zakaz spożywania posiłków na ulicy, co stanowi dotkliwy cios dla wielu punktów gastronomicznych sprzedających jedzenie na wynos. Ucierpiał na tym także legendarny lokal sprzedający rurki ze śmietaną przy ul. Grochowskiej, w pobliżu ronda Wiatraczna. W geście solidarności warszawiacy ustawiają się teraz w długich kolejkach do "Rurek z Wiatraka", chcąc wspomóc biznes zagrożony upadłością.

Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Czytaj dalej

Kolejki do rurek z bitą śmietaną

Ogromna kolejka klientów przed lokalem sprzedającym rurki z bitą śmietaną przy rondzie Wiatraczna, na ul. Grochowskiej 210/212. To odpowiedź na apel o pomoc, który właściciel wystosował do warszawiaków na Facebooku.

Obowiązujący od niedawna na terenie całej Polski nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych - także w przestrzeni otwartej - jest właściwie równoznaczny z zakazem palenia, ale także jedzenia w miejscach publicznych. Stanowi to dotkliwy cios dla wielu lokali gastronomicznych sprzedających jedzenie "do ręki".

Przyszłość maluje się w czarnych barwach

"Zakaz spożywania posiłków na ulicy wbił nam nóż prosto w serce i mimo prób wyjścia z sytuacji obronną ręką, dodawano kolejne obostrzenia. Niestety grozi nam bankructwo. Jakoś dawaliśmy radę do tej pory, ale teraz nie mamy praktycznie wyjścia, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was z apelem i prośbą, by wspierać lokalne przedsiębiorstwa. (...) Prosimy o pomoc, bo przyszłość jawi nam się w czarnych barwach!" - czytamy w apelu opublikowanym na Facebooku przez przedstawicieli lokalu "Rurki z Wiatraka".

Czytelnicy podsyłają nam zdjęcia, na których widać, jak wielu warszawiaków postanowiło odpowiedzieć na apel właściciela lokalu i wspomóc lokalne przedsiębiorstwo słynące na całą Warszawę ze znakomitych rurek z bitą śmietaną.

Rurki z bitą śmietaną - Rurki z Wiatraka

[Fot. Maciej]

Dzisiaj grzeje:
1.Będzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwy
2. Rząd podjął decyzję. Już wkrótce ważne zmiany wejdą w życie. Jest decyzja. Dotknie tysiące Polaków, głównie często podróżujących
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

W ten weekend będzie ciężko przejechać przez centrum. Drogowcy zapowiadają remontyW ten weekend będzie ciężko przejechać przez centrum. Drogowcy zapowiadają remontyCzytaj dalej

"Rurki z Wiatraka" doceniają pomoc

Już w kilka godzin po opublikowaniu apelu o pomoc, lokal sprzedający rurki z bitą śmietaną przy rondzie Wiatraczna otrzymał zauważalne wsparcie. "Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy! Brak nam słów!" - pisali przedstawiciele lokalu na Facebooku.

Rurki z Wiatraka to lokal z długą historią, zatem wspierając to przedsiębiorstwo stawiamy na lokalny biznes z tradycją. "Jesteście z nami od 1958 roku, kiedy to dziadek Kostek wymyślił, że zamiast pączków będzie sprzedawał rurki z bitą śmietaną, potem długo opracowywał ciasto i w końcu przerobił starą maszynę do ubijania masła i zaczął używać jej do nabijania śmietaną chrupiących rurek" - czytamy we wpisie na stronie Facebookowej lokalu.

Lokal już raz był w podobnych opałach

To nie pierwszy raz, gdy lokal sprzedający rurki z bitą śmietaną przy rondzie Wiatraczna musi walczyć o przetrwanie. "Kilka lat temu, kiedy zawisło nad nami widmo wyburzenia pawilonów, walczyliście o nas jak lwy i udało się wszystko odroczyć" - wspominają przedstawiciele "Rurek z Wiatraka".

Oprócz rurek z bitą śmietaną możemy tam kupić także gofry. "Zalewa nas masa dobra, ale nie jesteśmy w stanie opowiedzieć wszystkim. Zatem:
✔️ Jedna rurka kosztuje 3,50, gofr w zależności od dodatków.
✔️ Płatność tylko gotówką
✔️ Nie dowozimy" - czytamy w apelu przedsiębiorców.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Nie chciała spełniać życzeń, więc została wyrzucona. Złota rybka w stawie na Polu MokotowskimNie chciała spełniać życzeń, więc została wyrzucona. Złota rybka w stawie na Polu MokotowskimCzytaj dalej
  1. Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  2. Ciężarówka wpadła w poślizg i zmiotła z drogi samochód - wideo
  3. Prawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze dane
  4. Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
  5. Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie Narodowym
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News