Ogromne zmiany w Warszawie, dotyczą tysięcy osób. Koniecznie trzeba się zapoznać

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Sierpnia 2020
rozkładŹródło: Pixabay

Rozkład wakacyjny przestaje obowiązywać w Warszawskim Transporcie Publicznym wraz z początkiem września. O zmianach poinformował WTP w oficjalnym komunikacie na stronie.

Rozkład zmienia się z końcem sierpnia

Rozkład komunikacji publicznej w stolicy zmieni się we wtorek, 1 września. Od soboty 29 sierpnia wejdą w życie zmiany usprawniające komunikację na Białołęce, Targówku, Ursynowie i w Ząbkach. O wszystkim informuje WTP w oficjalnym komunikacie.

Autobusy wrócą na swoje trasy

Od początku nowego roku szkolnego planowane jest przywrócenie kursów autobusów dowożących uczniów do szkół. Zostały one zawieszone w pierwszym kwartale tego roku i dotyczyły następujących linii: 115, 121, 150, 153, 162, 163, 164, 201, 211, 213, 326, 401, 411, 504 i 522. Na trasy ponownie wyjadą autobusy linii: 304, 320, 323, 332 i 379.

Rafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta WarszawyRafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta WarszawyCzytaj dalej

Tramwaje i metro będą jeździły częściej

Od 31 sierpnia dla tramwajów zostaną przywrócone przedwakacyjne rozkłady jazdy. Tramwaje o numerach: 1, 2, 9 i 31 będą podjeżdżały na przystanki w godzinach szczytu co 4 minuty (33 możemy się spodziewać co 6 minut, a pozostałych linii co około 8 minut). Wciąż trwa remont pętli Cmentarz Wolski. Z tego powodu od poniedziałku 31 sierpnia kursowanie tramwajów linii 13 zostanie przywrócone na trasie wydłużonej: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – … – Powstańców Śląskich – PIASKI. Zostanie przywrócony ruch tramwajowy na ulicy Rembielińskiej. Na tory ponownie wyjadą tramwaje linii 25 i 41, a dla tramwajów linii 1, 3 i 4 zostaną przywrócone trasy podstawowe. Od wtorku 1 września pociągi metra linii M1 i M2 także wrócą do podstawowych rozkładów jazdy. Składy na pierwszej linii będą podjeżdżały w szczycie co 2.20 minuty, poza szczytem co 4 minuty, w soboty co 4.50 a w niedziele co 5.30. Natomiast w przypadku linii M2 będzie to: 2.50 minuty w szczycie, co 6 poza szczytem i w soboty oraz co 6.30 w niedziele.

Usprawnienia w czterech dzielnicach

Od soboty 29 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany stałe usprawniające komunikację miejską na Białołęce, Targówku, Ursynowie i w Ząbkach. Właśnie dobiegają końca prace budowlane na ulicy Cieślewskich. Ulica została w ich wyniku dostosowana do potrzeb autobusów komunikacji miejskiej – łuki są szersze, a na jezdni zamontowano specjalne progi zwalniające. Powstały tu też nowe przystanki, z których od soboty 29 sierpnia odjadą pierwsi pasażerowie. Wybrane kursy autobusów linii 152 będą miały trasę wydłużoną: TARCHOMIN – … – Ciupagi – Cieślewskich – Białołęcka – M. Hemara – Ostródzka – Olsztyńska – L. Berensona – Skarbka z Gór – OS. DERBY. Na wydłużonej trasie autobusy będą kursowały co 30 minut, a na wspólnym odcinku trasy co 10 minut w szczycie i co 15 minut poza nim oraz w święta. Rozkład będzie skoordynowany z pociągami na stacji Płudy. Na trasie wydłużonej autobus dowiezie uczniów z rejonu ulicy Cieślewskich do szkoły przy ulicy M. Hemara.

Pasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęciePasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęcieCzytaj dalej

ZTM - po konsultacjach dodano nową linię

Zarząd Transportu Miejskiego prowadził konsultacje społeczne dotyczące zmian w układzie linii autobusowych po uruchomieniu nowych stacji linii M2 na Pradze i Targówku. Efektem pracy zespołu był nowy, zmieniony układ komunikacyjny, w którym znalazła się nowa linia 262. Zapewni ona połączenie południowej i wschodniej części Zacisza ze stacją metra. Urząd Dzielnicy Targówek wybudował przystanki na Zaciszu i dzięki temu od soboty 29 sierpnia autobusy pojadą trasą: METRO TROCKA – Trocka – Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Potulicka – Łodygowa – LEWINÓW. Autobusy linii 262 będą jeździły co 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza nim i w weekendy. Zastąpią one kursy wariantowe linii 199 do przystanków Krzesiwa i Diamentowa. Od tego samego dnia zmieni się charakter linii 345. Autobusy będą jeździły we wszystkie dni tygodnia, więc zmieni się jej numer na 245. Trasa będzie taka sama jak dotychczas, a częstotliwość – co 15 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem i w weekendy. Rozkład jazdy z pętli Metro Trocka i przystanku Lewinów zostanie skoordynowany z rozkładem linii 262.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Raszyna i Lesznowoli

Po otwarciu wiaduktu na ulicy Karczunkowskiej przyszedł czas na wprowadzenie zmian w komunikacji miejskiej. O zmiany te wnioskowały samorządy Raszyna i Lesznowoli. Autobusy linii 209 i 809 dojadą do nowych pętli: Dawidy i PKP Jeziorki. Od soboty 29 sierpnia autobusy będą jeździły:

209 URSYNÓW PŁD. – al. Komisji Edukacji Narodowej – S. Herbsta – rtm. W. Pileckiego – W. K. Roentgena – F. Płaskowickiej – Puławska – Baletowa – DAWIDY oraz 239: URSYNÓW PŁD. – al. Komisji Edukacji Narodowej – S. Herbsta – rtm. W. Pileckiego (powrót: Puławska – E. Romera – S. Herbsta) – Poleczki – Taneczna – Krasnowolska – KRASNOWOLA,

715: URSYNÓW PŁN. – B. Bartoka – al. Komisji Edukacji Narodowej – S. Herbsta – rtm. W. Pileckiego – W. K. Roentgena – F. Płaskowickiej – Puławska – Karczunkowska – Zgorzała: Dawidowska – Zamienie: Dawidowska – S. Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: S. Starzyńskiego – Warszawska – … – P+R AL. KRAKOWSKA,

737: URSYNÓW PŁN. – B. Bartoka – al. Komisji Edukacji Narodowej – S. Herbsta – rtm. W. Pileckiego – W. K. Roentgena – F. Płaskowickiej – Puławska – Karczunkowska – Zgorzała: Postępu – … – CM. POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD.,

809: URSYNÓW PŁD. – al. Komisji Edukacji Narodowej – S. Herbsta – rtm. W. Pileckiego – W. K. Roentgena – F. Płaskowickiej – Puławska – Baletowa – S. Starzyńskiego – Karczunkowska – PKP JEZIORKI.

Co myślicie o Pałacu Kultury? Kontrowersyjny budynek od lat jest obiektem sporuCo myślicie o Pałacu Kultury? Kontrowersyjny budynek od lat jest obiektem sporuCzytaj dalej


Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Pilny apel GIS i MEN. Napisali specjalny list, sprawa jest poważna
  4. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
  5. Franciszkanin chory na COVID-19. Skierował do wiernych mocne słowa
  6. GIS ostrzega Polaków przed śmiertelną substancją. Ogromne niebezpieczeństwo
Wyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie byłyWyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie byłyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News