Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji

Autor Mateusz Dolak - 22 Listopada 2020
na zdjęciu Dworzec CentralnyŹródło: Marek BAZAK/East News

Jest nowy rozkład jazdy PKP, który zacznie obowiązywać już od 13 grudnia. Zmiany dotyczą nie tylko godzin odjazdu pociągów. Niektóre pociągi odjeżdżać będą z innych stacji w Warszawie.

Nowy rozkład jazdy PKP

Nowy rozkład jazdy pociągów pojawił się na Portalu Pasażera. Znajdziemy w nim nie tylko godziny odjazdów pociągów dalekobieżnych PKP Intercity, ale też innych przewoźników takich jak - Koleje Mazowieckie, SKM, czy Leo Express.

Zmiany dotyczyć będą wielu połączeń zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późnoPolicjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późnoCzytaj dalej

Zmiany w Warszawie

W nowym rozkładzie pojawiły się połączenia omijające główne dworce kolejowe w Warszawie. Do tej pory pociągi dalekobieżne zatrzymywały się na stacjach: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia.

Od 13 grudnia wiele składów zostanie przekierowanych na inne dworce. W rozkładach widzimy, że pociągi będą zatrzymywały się też na przystankach: Warszawa Głowna, Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście.

Może okazać się, że jadąc z Krakowa, Łodzi czy Gdańska zamiast na Dworcu Centralnym wysiądziemy na Dworcu Gdańskim.

Ważyła 22 kilogramy, w ostatniej chwili ją uratowali. Niestety po kilku dniach przekazali tragiczne wieściWażyła 22 kilogramy, w ostatniej chwili ją uratowali. Niestety po kilku dniach przekazali tragiczne wieściCzytaj dalej

Generalny remont

Zmiany spowodowane są rozpoczynającym się generalnym remontem Dworca Zachodniego. Z powodu prac remontowych przepustowość torów się zmniejszy. Kolejarze szykują się też do modernizacji linii średnicowej, która jest główną magistralą w stolicy.

Ostatnie prace zakończą się w 2027 roku i spowodują duże utrudnienia. W efekcie przebudowany zostanie tunel pod Alejami Jerozolimskimi. Stacja "Powiśle" zostanie przeniesiona w inne miejsce, a pociągi zatrzymywać się będą w pobliżu Ronda de Gaulle'a.

Dzisiaj grzeje:
1. Zacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na ulice
2. Nie możemy uwierzyć. Zbadali śnieg na Mount Evereście i ujawnili, co w nim było
3. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji

Warszawa Główna

Od 14 marca 2021 roku czynna ponownie będzie stacja Warszawa Główna, która nie funkcjonowała od końca lat '90. Przystanek kolejowy znajduje się niedaleko Placu Zawiszy i od Dworca Centralnego dzieli ją 1,5 kilometra.

PKP planuje, że ze stacji odjeżdżać będą pociągi Kolei Mazowieckich do Sochaczewa, Łowicza, Żyrardowa, Skierniewic, Płocka a nawet Łodzi.

Dziennikarz ujawnił co dzieje się w szpitalu Dziennikarz ujawnił co dzieje się w szpitalu "na Narodowym" i jak pracują tam lekarze. "Wstyd"Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Choroby, z którymi możesz żyć latami i nic o nich nie wiedzieć. Niektóre dają objawy bardzo późno
  2. Siedlce. Potrącenie pieszego na pasach - Kto winien?
  3. Policjanci zostali pilnie wezwani przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  4. Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie
  5. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowców
  6. Mamy potwierdzenie, od 5 grudnia wielka zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Trzeba wiedzieć
  7. Duża ulga podatkowa już czeka. Tylko jedna rzecz sprawi, że będziesz mógł z niej skorzystać

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News