Rowerzystka pogryzła strażnika miejskiego? To prawda, ale zdarzenie było rok temu

Autor Julian Bakuła - 14 Grudnia 2020
Niecodzienny incydent z udziałem rowerzystki miał miejsce ponad rok temu.Źródło: strazmiejska.waw.pl (zdjęcie ilustracyne)

W mediach pojawiły się doniesienia o rowerzystce, która agresywnie reagując na interwencję funkcjonariusza straży miejskiej w związku z jej nieprawidłową jazdą - ugryzła go w rękę. Okazuje się, że takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce, tyle że... latem ubiegłego roku.

Funkcjonariusza ugryzła rowerzystka

Portale internetowe donoszą o niecodziennym zdarzeniu, które rzekomo miało mieć miejsce w niedzielę 6 grudnia o godzinie 14 na Starym Mieście. W artykułach czytamy, że rowerzystce, która zdaniem części przechodniów jechała pod prąd miał zwrócić uwagę funkcjonariusz stołecznej straży miejskiej.

Media relacjonują że "rowerzystce zwrócono uwagę, że lawirując rowerem wśród pieszych idących chodnikiem, stwarza dla nich zagrożenie. Odpowiedzią kobiety miała być agresja. Rowerzystka zaatakowała interweniującego strażnika miejskiego, gryząc go w rękę. Na miejsce przyjechała policja i służby medyczne, a ugryziony funkcjonariusz trafił do szpitala."

Zdarzenie miało miejsce... rok temu

- Takie zdarzenie nie miało miejsca w tym dniu - oświadczył referat prasowy straży miejskiej. W rozmowie z wawainfo.pl st. insp. Jerzy Jabraszko - którzy również natrafił na wspomniane doniesienia sam dziwił się, że tego rodzaju artykuły powstały bez weryfikacji. Twierdzi, że sprawdzał interwencje z tego roku i na pewno do takiej nie doszło. Nie słyszał też, by któryś ze strażników został ostatnio pogryziony.

Ale ... - Taki incydent miał co prawda miejsce, tyle że ponad rok temu, w czerwcu 2019 roku - zauważa Jabraszko. O pogryzieniu strażnika miejskiego donosiły wówczas też lokalne media.

Centrum Warszawy zablokowane. Chcą iść przed dom Kaczyńskiego, interweniuje policjaCentrum Warszawy zablokowane. Chcą iść przed dom Kaczyńskiego, interweniuje policjaCzytaj dalej

Rowerzystka z Podwala

Do zdarzenia doszło na staromiejskiej ulicy Podwale w pobliżu Barbakanu. - Otrzymaliśmy informację o awanturze pomiędzy rowerzystką a strażnikiem miejskim - przywoływał wówczas słowa Tomasza Oleszczuka ze stołecznej policji portal tvn24.pl.

Powodem interwencji funkcjonariusza straży miejskiej był fakt, że rowerzystka jechała pojazdem pomiędzy przechodniami, ryzykując spowodowanie niebezpiecznego dla nich wypadku. Kobieta zareagowała agresywnie. - Został ugryziony, uskarża się na ból ręki, zostanie przebadany w szpitalu - mówił w rozmowie z tvn24.pl Oleszczuk.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News