Przed Sejmem nagle pojawiły się tony kapusty. Mają już dość, nie wytrzymali

Autor - 23 Września 2020
rolnicy protest w WarszawieŹródło: Facebook, Agrounia

Rolnicy ponownie zjawili się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. Tym razem obyło się bez blokady ulic i starć z policją. Rolnicy ułożyli przed Sejmem 356 główek kapusty. Co one oznaczają?

Rolnicy protestują pod Sejmem

Rolnicy kontynuują swój protest przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W środę 23 września ponownie zjawili się w stolicy, by... ułożyć przed Sejmem kilkaset główek kapusty z imionami i nazwiskami posłów, którzy zagłosowali za ustawą. - 356 główek kapusty symbolizuje puste łby posłów, którzy bezmyślnie poparli ustawę - wyjaśnił w rozmowie z reporterem TVN24 lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Co więcej, w pobliżu rzędów kapusty rolnicy umieścili także tabliczkę z napisem: "Poczet zdrajców polskiej wsi".

Dzisiaj grzeje:
1. Pilna konferencja Trzaskowskiego. W Warszawie jest źle, będą duże podwyżki

2. Urządzenie połknęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?
3. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii

Co symbolizuje kapusta?

- Pusty łeb kapusty symbolizuje brak konsultacji społecznych, pusty łeb kapusty nie przewiduje konsekwencji, za którymi ci posłowie głosują. To jest pusty łeb, który bierze udział w grze politycznej Jarosława Kaczyńskiego, który walczy dzisiaj ze Zbigniewem Ziobrą i do tego wszystkiego użył swojej partyjnej maszyny, ale także opozycyjnej, [polityków - przyp. red.] którzy poszli jak ciemny lud - tłumaczył Michał Kołodziejczak.

Kobieta zakażona koronawiursem poszła do sklepu. Sąd nie miał litości, własnie zapadł wyrokKobieta zakażona koronawiursem poszła do sklepu. Sąd nie miał litości, własnie zapadł wyrokCzytaj dalej

Co dalej z kapustą?

Kapusta, którą przywieźli rolnicy, będzie leżała pod Sejmem jeszcze kilka godzin. Po zakończonym proteście nie wyląduje jednak na śmietniku. - Mamy zgłoszone zgromadzenie do godziny 20. Ona będzie sobie spokojnie leżała. My ją pozbieramy i zawieziemy do ZOO. Słonie ją zjedzą, żyrafy i inne zwierzęta - powiedział reporterowi TVN24 Michał Kołodziejczak.

Ustawa o ochronie zwierząt

Przypominamy, że nowela autorstwa Prawa i Sprawiedliwości została uchwalona w ubiegły piątek w Sejmie. Wprowadza ona zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, a także ogranicza ubój rytualny tylko do potrzeb lokalnych związków religijnych. Dodatkowo nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zwiększa kompetencje organizacji pozarządowych, wprowadza częstsze kontrole schronisk oraz zabrania trzymania psów na krótkich łańcuchach. Wśród nowych przepisów jest również zapis, że opiekę nad bezdomnymi zwierzętami realizują gminy oraz organizacje społeczne zajmujące się statutowo ochroną zwierząt, i co ważne, działające nie dla zysku.

W autobusie nagle zabrakło prądu, kierowca nie mógł jechać dalej. Relacja kierowcy zaniepokoiła pasażerówW autobusie nagle zabrakło prądu, kierowca nie mógł jechać dalej. Relacja kierowcy zaniepokoiła pasażerówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarny wypadek gwiazdora "Na Wspólnej", "Złotopolskich" i "Klanu". Błaga o pilną pomoc
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Młodzi motocykliści nie mieli żadnych szans w zderzeniu z samochodem
  3. Brutalny atak w Żabce. Mężczyzna pobił właścicielkę sklepu
  4. Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożar
  5. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  6. Ziemkiewicz odkrywa prawdziwą twarz TVP Info. Nie chodzi o fake newsy, tylko cenzurę
Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDOgnisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News