Rolnicy rozsierdzeni "Piątką dla zwierząt". Zapowiadają blokady w całym kraju, szykuje się paraliż

Autor Aleksandra Olbryt - 6 Października 2020
rolnicyŹródło: Piotr Molecki/East News

Rolnicy w proteście przeciwko procedowanej w parlamencie "Piątce dla zwierząt" zamierzają zablokować 100 tras. Protesty mają rozpocząć się 7 październikao godzinie 10:00. Organizatorzy nie ujawnili na razie, gdzie konkretnie pojawią się blokady. Wymienili tylko regiony, w których można się ich spodziewać w największej ilości. - Większość Podlasia będzie zablokowana, praktycznie cała Wielkopolska, wiele ciągów w województwie łódzkim, zablokowane będą ważne ciągi na Pomorzu, a także województwo lubelskie w dużej części - wylicza "młody i gniewny" lider AGROunii, Michał Kołodziejczak.

Rolnicy doprowadzą do paraliżu w kraju

Rolnicy są wściekli na polityków za "Piątkę dla zwierząt” - ustawę, która przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego oraz zwiększenie uprawnień dla organizacji prozwierzęcych. - Będziemy protestowali do momentu, aż zostaniemy dopuszczeni do głosu. Będziemy na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych. Blokady będą w całej Polsce. Będziemy to robili tak długo, aż te szkodliwe ustawy nie zostaną wycofane - zapowiada Szczepan Wójcik, jeden z liderów branży futrzarskiej w Polsce w rozmowie z Wirtualną Polską. Jak wynika z jego wypowiedzi, rolnicy mają w planach nie tylko blokadę tras tranzytowych, ale również przejść granicznych.

Dzisiaj grzeje:
1. W Warszawie zawyją syreny. Rzecznik ratusza wyjaśnia, mieszkańcy powinni się przygotować
2. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
3. W głowie się nie mieści, co wydarzyło się w warszawskim zoo. Wstyd

Bez maseczki tylko z zaświadczeniem od lekarza. Mocne zmiany w obostrzeniachBez maseczki tylko z zaświadczeniem od lekarza. Mocne zmiany w obostrzeniachCzytaj dalej

Protest rolników w Warszawie dopiero 13 października

Jak podaje RMF FM, tym razem protest nie sparaliżuje stolicy, ale rolnicy zapowiadają, że przyjadą do Warszawy za tydzień - 13 października. Przedstawiciele środowiska hodowców i rolników zamierzają tłumnie protestować w dniu, kiedy ustawą o ochronie zwierząt ma zająć się Senat. Protest może skupić nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Przedstawiciele OPZZ i AGROunii domagają się, by rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt.

Kontynuacja protestów, rolnicy nie odpuszczają

Środowa blokada dróg nie będzie pierwszą akcją protestacyjną rolników przeciwko "Piątce dla zwierząt". W ostatnią środę - 30 września - kilkaset osób manifestowało w Warszawie pod hasłem "Strajk rolników! Obronimy polską wieś!". Demonstranci nieśli transparentny z mocnymi napisami: "Pogrzeb polskiego rolnictwa", "Piątka Kaczyńskiego zamorduje każdego" czy "Prezydencie ratuj". Pojawiły się nawet wieńce pogrzebowe i trumny z hasłem: "Hodowle polskie idą do piachu". Jeszcze wcześniej - 23 września - rozgoryczeni rolnicy wyłożyli przed Sejmem 356 główek kapusty, w które uprzednio wbito tabliczki z nazwiskami 356 posłów, którzy poparli projekt w sejmowym głosowaniu. 16 września protestujący pojawili się z kolei przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, które jest odpowiedzialne za przygotowanie projektu zmian w prawie.

Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  2. Mistrz świata w parkowaniu. Kto temu kierowcy BMW dał prawo jazdy?
  3. Nowe obostrzenia szybciej niż się spodziewaliśmy. Na ulice wyjdzie policja, będą nowe zakazy
  4. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice dosłownie płyną. Jest tragicznie
  5. Płock: pożar samochodu dostawczego. W środku znaleziono ciało
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej

Zwierzę zakleszczyło się w ciężarówce. Dramatyczna akcja strażakówZwierzę zakleszczyło się w ciężarówce. Dramatyczna akcja strażakówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News