Miejcie się na baczności, można narazić się na duże kłopoty. Kara będzie bardzo wysoka

Autor Alicja Guz - 21 Sierpnia 2020
rodzice uczniówŹródło: gov.pl

Rodzice, których dzieci od września wracają do szkoły, mogą narazić się na poważne problemy. Jeśli postanowią zatrzymać swoje dziecko w domu, a nie będzie u niego lub u innych członków rodziny przeciwwskazań zdrowotnych, by pójść do szkoły, kara może być naprawdę wysoka. Stanowi to bowiem naruszenie obowiązku szkolnego.

Rodzice uczniów zagrożeni

Rodzice mogą czuć się zaniepokojeni. W piątkowym wydaniu "Rzeczpospolita" zwraca uwagę na to, że rodzice zostający w domu, by pracować zdalnie, będą narażeni na zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 przez swoje dzieci, które pójdą 1 września do szkół. "A że prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, wskazują prognozy naukowców z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, zalecających daleko idącą ostrożność podczas powrotu dzieci do szkół" pisze dziennik.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagła decyzja Mateusza Morawieckiego. Premier zdobył się na piękny gest
2. Mieszkasz nawet na ostatnim piętrze bloku, a i tak będziesz płacił ubezpieczenie od powodzi. Absurdalny przepis straszy Polaków

Rodzice muszą posłać dziecko do szkoły

Niestety, rodzice nie mogą dobrowolnie zadecydować, czy ich dziecko pójdzie 1 września do szkoły. Jak podaje "Rzeczpospolita", jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych u dziecka lub innych członków rodziny, zatrzymanie ucznia w domu w obawie przed zakażeniem stanowi naruszenie obowiązku szkolnego. Jeżeli bowiem uczeń nie realizuje obowiązku szkolnego lub nauki rodzic ponosi konsekwencje wynikające z art. 42 prawa oświatowego. Przepis ten mówi o nieusprawiedliwionej nieobecności dziecka w szkole przez co najmniej pół. Grozi za to nie mała kara. Grzywna może sięgnąć nawet do 10 tys. złotych. Przypominamy, że w Polsce obowiązek szkolny dotyczy dzieci od 7. do 18. roku życia. Kara nie obowiązuje zatem za zatrzymanie w domu przedszkolaka.

Kiedy dziecko może zostać w domu?

Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowe, na które powołuje się dziennik: "Rodzic może zostawić dziecko tylko wtedy, gdy w domu znajduje się członek rodziny objęty kwarantanną lub jest to uzasadnione chorobami dziecka, w tym objawami infekcji dróg oddechowych lub choroby przewlekłej - na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem z taką chorobą".

Powrót dzieci do szkół, pojawił się nowy pomysł. Nie każdemu się on spodobaPowrót dzieci do szkół, pojawił się nowy pomysł. Nie każdemu się on spodobaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Nasz nowy dom": Kolejny gest Katarzyny Dowbor, pokazała, na co ją stać. Fani programu będą poruszeni
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Koronawirus w warszawskiej szkole. Zakażeni pracownicy placówki
  4. Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunek
  5. Ogromny problem dla warszawiaków. Niepokojąca sytuacja w stolicy, może być źle
  6. TVP właśnie poinformowało, nie żyje polski polityk. Kondolencje napływają ze wszystkich stron
Rząd zapowiedział nowy program społeczny. Ministerstwo podało, kogo obejmieRząd zapowiedział nowy program społeczny. Ministerstwo podało, kogo obejmieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News