Malutki Oluś walczy o życie. Zrozpaczeni rodzice apelują o pomoc, liczy się każdy gest

Autor Karolina Kraushar - 20 Sierpnia 2020
Rodzice Olusia apelują o wsparcieŹródło: Policja, Łosice

Rodzice Olusia apelują o pomoc. Niespełna roczny syn policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach potrzebuje natychmiastowego wsparcia. Oluś jest ciężko chory, właśnie przeszedł czwarty cykl wyniszczającej chemioterapii. Pomóc chłopcu możemy, przekazując jeden procent podatku lub wysyłając przelew na konto fundacji. Link do zbiórki znajduje się na końcu artykułu.

Rodzice Olusia apelują o wsparcie

Rodzice niespełna rocznego Olusia proszą o pomoc w ratowaniu swojego syna. Kiedy w sierpniu 2019 roku na świat przyszedł Oluś i jego brat bliźniak nic nie wskazywało na to, że będzie się zmagać z guzem mózgu. Dopiero podczas niepokojącego badania USG główki Oleczka doktor zauważył coś niepokojącego i niezwłocznie skierować ł rodziców do szpitala im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie na oddział neurochirurgii.

Dzisiaj grzeje:
1. Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunek

2. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Rodzice usłyszeli dramatyczną diagnozę

Okazało się, że główce Olusia rozwinął się ogromny 6-centymetrowy guz i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Pierwsza operacja chłopczyka odbyła się na początku maja, wtedy lekarzom udało się wyciąć 1/3 guza. Badanie histopatologiczne wykazało, że Oluś choruje na raka splotu naczyniówkowego w najgorszym stopniu złośliwości. Jest to bardzo rzadki i agresywny nowotwór. Kolejna operacja odbyła się kilka dni później. Jak mówi mam chłopca operacja trwała bardzo długo, prawie 9 godzin. Na szczęście udało się wyciąć całego guza, a chłopczyk zniósł dobrze operację.

Kolejny etap leczenia

Po przebytych operacjach chłopczyk znalazł się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie rozpoczął przyjmowanie długotrwałej i wyniszczającej cały organizm chemioterapii. W tej chwili chłopczyk jest w trakcie czwartego cyklu. - Syn musiał przejść kolejne zabiegi operacyjne najpierw usunięcia, a następnie ponowne założenie wkłucia. Oddział szpitalny stał się naszym drugim domem. Tęsknimy za naszym życiem sprzed diagnozy, ale wiemy, że musimy zrobić wszystko, żeby Oluś był zdrowy, miał normalne dzieciństwo i mógł bawić się ze swoim bratem - przekazała mama chłopczyka.

Potrzebne jest wsparcie

- Oprócz skutków chemioterapii walczymy z powrotem do sprawności sprzed operacji. Oluś musi wszystkiego uczyć się od początku. Niestety na rehabilitację oraz wizyty u specjalistów potrzebne są duże nakłady finansowe. Proszenie o wsparcie, szczególnie finansowe nie jest dla nas łatwe. Niestety zdajemy sobie sprawę, że na dłuższą metę, bez pomocy ludzi o dobrym sercu, będzie nam bardzo trudno. Prosimy o wsparcie finansowe oraz modlitwę, które przyczynią się do tego, żeby nasz Oluś mógł wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem - apelują rodzice Olusia Paulina i Andrzej.

Jak pomóc Olusiowi?

Pomóc chłopcu możemy przekazując jeden procent swojego podatku, w formularzu PIT. Należy wpisać KRS 0000382243, a w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" wpisać "2708 pomoc dla Olusia Jasińskiego". Wpłaty możemy dokonać również bezpośrednio na konto Fundacji: Santander Bank, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 w tytuł przelewu należy wpisać: "2708 pomoc dla Olusia Jasińskiego". Więcej informacji oraz link do zbiórki.

Rekonstrukcja rządu właśnie się zaczęła. Premier Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych ministrówRekonstrukcja rządu właśnie się zaczęła. Premier Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych ministrówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie. Otwarcie skomentowała, co myśli o Agacie Dudzie
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyć
  4. Ogromny problem dla warszawiaków. Niepokojąca sytuacja w stolicy, może być źle
  5. Rafał Trzaskowski nie wytrzymał, zabrał głos w ważnej sprawie. Mocne słowa prezydenta Warszawy
  6. Premier Morawiecki potwierdził. Rodzice nie dowierzają, wszystko jest już pewne

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieKoronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News