Najpopularniejsze imiona dzieci. Które są najchętniej wybierane przez rodziców?

Autor Alicja Guz - 16 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Warszawiacy najczęściej nadają swoim dzieciom tradycyjne imiona. To trend, który utrzymuje się w stolicy już od kilku lat. W pierwszej połowie 2020 roku najczęściej wybieranymi imionami dla dziewczynek były Zofia i Hanna. Z kolei szukając imienia dla chłopca wybór najczęściej padał na Jana i Franciszka.

Jakie imię dla dziewczynki w Warszawie?

Już od kilku lat w Warszawie utrzymuje się trend na tradycyjne imiona dla dzieci. Najczęściej wybieranym imieniem dla dziewczynki jest Zofia (379 razy). Na drugim miejscu uplasowała się Hanna (316 razy), a na trzecim Julia (308 razy). Warszawiacy swoim córkom nadawali również imiona takie jak Zuzanna, Alicja, Maja, Helena, Maria, Oliwia i Pola.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna wpadka po wyborach. Wygrali konkurs na wóz strażacki, nie mają straży
2. Stało się, NBP już potwierdził. Podwyżki cen są największe od 19 lat, a może być gorzej

Jakie imię dla chłopca w Warszawie?

Wśród imion wybieranych przez warszawiaków dla chłopców również królują te tradycyjne. Według danych przedstawionych przez Urząd m.st. Warszawy w pierwszej połowie 2020 roku najczęściej wybieranym imieniem dla syna było Jan (434 razy). Na drugim miejscu znalazł się Franciszek (405 razy), a na trzecim Antoni (359 razy). Równie popularne okazały się imiona męskie takie jak Aleksander, Stanisław, Jakub, Adam, Leon, Mikołaj czy Szymon.

Zabił rowerzystę i uciekł. Tragiczny wypadek w Puszczy KampinoskiejZabił rowerzystę i uciekł. Tragiczny wypadek w Puszczy KampinoskiejCzytaj dalej

Najrzadziej wybierane imiona w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy przedstawił również listę imion, które w pierwszej połowie 2020 roku były przez rodziców wybierane najrzadziej. Wśród nich znalazły się: Gniewosz, Sylwester, Edyta, Aldona, Miłka, Daniela, Hildegarda, Metody, Kasjusz, Bogumiła, Makary, Mariusz, Oktawia, Emilia, Orlando, Florentyna, Hieronim, Dobrawa, Lubomir, Jolanta, Fryderyka, Renata, Marzena, Amadeusz, Emiliana, Jarogniew, Anatolia, Cieszymir, Radzimir, Cyryl, Dobromiła, Witosław, Felicjan i Teodora. Jak podkreśliła Karolina Gałecka z Urzędu Miasta: "W tym roku nie było przypadków odmowy nadania imienia wybranego przez rodziców".

Jakich imion nie należy nadawać dzieciom?

Urząd m.st. Warszawy przypomina, że rodzice wybierają imię dla dziecka w formie oświadczenia. Jednak w określonych sytuacjach kierownik urzędu stanu cywilnego może odmówić przyjęcia takiego oświadczenia. Może się tak zdarzyć w trzech przypadkach:

  • gdy rodzic chciałby nadać dziecku więcej niż dwa imion
  • gdy imię jest ośmieszające, nieprzyzwoite lub w formie zdrobniałe
  • gdy imię nie pozwala odróżnić płci dziecka

Co ważne, rodzice mogą złożyć oświadczenie o zmianie imienia/imion dziecka, w ciągu 6 miesięcy od dnia sporządzenia aktu urodzenia.

Prezydent w końcu przerwał milczenie. Powiedział wszystko, co sądzi na temat jego rozmowyPrezydent w końcu przerwał milczenie. Powiedział wszystko, co sądzi na temat jego rozmowyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Rusin żegna kolegę z DDTVN. "Takich zdjęć już nie będzie"
  2. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę
  3. Tragiczny finał przejażdżki elektryczną hulajnogą. Nie żyje młoda kobieta
  4. Tragiczny wypadek. Pasażerka zginęła na miejscu
  5. Warszawska celebrytka chodziła bez ubrań po centrum miasta. Sesja wywołała burzę
  6. Na ślubie nagle pojawił się gwiazdor disco polo. Kiedy wkroczył do akcji, wszyscy zdębieli
Obrazy WawaINFO"Baby boom" w Warszawskim ZOO. Na świat przyszło ponad 250 maluchówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News