Niecodzienne widowisko na Wisłostradzie. Tego warszawiacy się nie spodziewali

Autor - 9 Sierpnia 2020
Robert Kubica wyścig po WisłostradzieŹródło: Wikipedia, By Marek "masti" Stelmasik - Praca własna, CC BY-SA 2.5

Robert Kubica w niedzielę nad ranem jeździł bolidem Formuły 1 po Wisłostradzie. Kierowca rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing oraz Bartłomiej Marszałek wzięli udział w niecodziennym pojedynku rajdowym. Marszałek usiadł za sterami motorówki, a Kubica za kierownicą bolidu. O tym, kto wygrał wyścig, dowiemy się niedługo. Wyścig sportowców ma związek z ważnym wydarzeniem historycznym.

Robert Kubica na Wisłostradzie

Robert Kubica wziął udział w wyścigu z Bartłomiejem Marszałkiem. Rajdowcy ścigali się na ziemi i w wodzie. Kubica usiadł za kierownicą bolidu, z kolei Marszałek, za sterami motorówki. O tym, kto wygrał starcie, dowiemy się 15 sierpnia, w dzień setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Dzisiaj grzeje:
1. Poważy wypadek na Mazowszu. Dwoje dzieci w szpitalu
2. 500 plus w formie bonu? Co trzeci Polak chce zmiany formy wypłaty świadczenia

Wyścig upamiętniający Bitwę Warszawską

- PKN ORLEN angażuje się w projekty, które upamiętniają najważniejsze wydarzenia historyczne. Chcemy docierać z przekazem do jak najszerszej grupy odbiorców, w tym szczególnie do młodego pokolenia. Dlatego składamy hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej, która wpłynęła nie tylko na historię Polski, ale i całej Europy, w ciekawej, współczesnej odsłonie, angażując naszych czołowych sportowców. Wyniki ich wyjątkowej rywalizacji poznamy już w najbliższą sobotę - powiedział o powodach spotkania się rajdowców Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

IMGW ostrzega, burze nadciągają nad Mazowsze. Będzie gorąco i niebezpiecznieIMGW ostrzega, burze nadciągają nad Mazowsze. Będzie gorąco i niebezpiecznieCzytaj dalej

Robert Kubica o niecodziennym pojedynku

Starcie motorówki z bolidem F1 zaskoczyło samego Roberta Kubicę. - Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę się ścigał z motorowodnym bolidem F1H2O, na dodatek w Warszawie! Bardzo podobał mi się format naszej rywalizacji z Bartkiem Marszałkiem, konfrontację tak bardzo odmiennych dyscyplin motorsportu są zawsze ciekawe. Muszę też przyznać, że mój rywal poprzeczkę zawiesił wysoko, ale wyniku naszej rywalizacji jeszcze nie zdradzę - skomentował starcie z Marszałkiem Robert Kubica.

Wyjątkowy debiut

Kierowca motorowodnego bolidu F1H2O, Bartłomiej Marszałek do zespołu ORLEN Team dołączył na początku 2020 roku, niestety nie miał jeszcze okazji wystartować w nowych barwach. W niedzielnym wyścigu zrobił to po raz pierwszy. - Bardzo się cieszę, że w końcu pojawiła się wspaniała okazja. Możliwość uczczenia rocznicy bitwy, która rozegrała się w pobliżu mojego rodzinnego miasta, jest dla mnie prawdziwym powodem do dumy. Nie spodziewałem się debiutu w tak wyjątkowych okolicznościach! - powiedział zaskoczony Marszałek.

Porażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabiłPorażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabiłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów
  2. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
  3. Ważny komunikat GIS. Każdy powinien przestrzegać tych zaleceń, mogą uratować życie
  4. Niecodzienne widowisko na Wisłostradzie. Tego warszawiacy się nie spodziewali
  5. IMGW ostrzega, burze nadciągają nad Mazowsze. Będzie gorąco i niebezpiecznie
  6. Żywioł zaatakował w jednej chwili, był bezlitosny. TVP informuje o śmierci 43 osób
W szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoW szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News