RMF FM: nowe wytyczne w sprawie godzin dla seniorów. Nie będą obowiązywać zawsze i wszędzie

Autor Julian Bakuła - 13 Października 2020
RMF FM donosi, że godziny dla seniorów nie będą obowiązywać we wszystkich sklepach ani we wszystkie dni tygodnia.Źródło: Pixnio

RMF FM donosi, że godziny dla seniorów, których ponowne wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, najprawdopodobniej nie będą obowiązywały we wszystkich sklepach ani w każdy dzień tygodnia. Godziny dla seniorów - od godziny 10 do 12 - w których zakupy będą mogły robić tylko osoby po 60. roku życia, nie będą obowiązywać w galeriach handlowych czy w sklepach specjalistycznych - np. odzieżowych, meblarskich i budowlanych.

RMF FM: godziny dla seniorów nie wszędzie i nie co dzień

RMF FM donosi, że godziny dla seniorów, których przywrócenie zapowiadał ostatnio premier Mateusz Morawiecki, prawdopodobnie nie będą obowiązywały w takim zakresie jak na wiosnę. Rozporządzenie, które wciąż jeszcze nie ujrzało światła dziennego, ma przewidywać szereg wyjątków. Według RMF FM godziny dla seniorów - od godziny 10 do 12 - nie będą obowiązywać w centrach handlowych czy w sklepach specjalistycznych np. z branży budowlanej i meblarskiej czy w sklepach z odzieżą. Godziny dla seniorów będą dotyczyć przede wszystkim sklepów spożywczych - osiedlowych, supermarketów i dyskontów - oraz drogerii i aptek. Regulacje te nie będą obowiązywać przez cały tydzień, a jedynie w dni robocze. W weekendy sklepy miałyby funkcjonować tak jak dotychczas. Godziny dla seniorów mają zostać przywrócone już w czwartek (15.10).

Dzisiaj grzeje:
1. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
2. Ponad 22 tys. Polaków otrzyma niebawem specjalne wezwania. Powód może wprawić w osłupienie
3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje

RMF FM: godziny dla seniorów to zdaniem Morawieckiego za mało

Jak podaje portal RMF24.pl, zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego godziny dla seniorów jedynie częściowo zapewnią najstarszym polskim obywatelom odpowiednio bezpieczne warunki do robienia zakupów w czasie zagrożenia epidemicznego. Znacznie większą pomoc mogłoby dla nich stanowić wsparcie sąsiedzkie lub wsparcie płynące od organizacji społecznych. - Proszę również o nawiązywanie kontaktów z osobami starszymi, co do tego, czy potrzebują pomocy w wyprowadzeniu psa, zrobieniu zakupów, aby rzeczywiście poprzez ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych i jednoczesne udzielanie pomocy osobom starczym (...) doprowadzić do ograniczenia ryzyka kontaktów - przywołuje słowa premiera Morawieckiego RMF FM.

Sklepy 24/7

Jak pisaliśmy na Wawa Info, wprowadzenie godzin dla seniorów to nie jedyny pomysł na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Niektóre sklepy jak np. Biedronka - powracają do pomysłu aby zakupy robić przez całą dobę. - Żeby podnieść bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników oraz komfort zakupów sieć podjęła decyzję o wydłużeniu godzin pracy jej sklepów. Ponad 40 z nich w całej Polsce będzie działać całodobowo, a ok. 650 – do 23.30. To powrót do słynnej Akcji 24, która podczas pierwszej fazy pandemii zdała egzamin i umożliwiła robienie bezpieczniejszych zakupów - czytamy na stronie Biedronki.

Szakale złociste nagle pojawiły się w Warszawie. Są podobne do wilków, uwagaSzakale złociste nagle pojawiły się w Warszawie. Są podobne do wilków, uwagaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych
  2. Kierowco bardzo dobre wiadomości. Ceny paliw idą w dół. Czy to początek paliwowego eldorado?
  3. Polacy już niedługo mogą spodziewać się dodatkowego wolnego. Jest pomysł na Wszystkich Świętych
  4. Niespodziewana zmiana w godzinach dla seniorów. Będzie dotyczyła większej liczby osób
  5. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  6. Czeka nas stan wyjątkowy? Komentarz Ryszarda Terleckiego
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News