Warszawa w weekend zamieni się w piekło. Duże utrudnienia w wielu miejscach, mieszkańcy muszą się przygotować

Autor Julian Bakuła - 11 Grudnia 2020
Weekendowe remonty ulic będą źródłem utrudnień komunikacyjnych w Warszawie.Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zapowiadane na weekend remonty ulic w Warszawie poskutkują dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi na stołecznych drogach. Jeśli dodać do tego niesprzyjającą pogodę i tłumne protesty oraz blokady, możemy spodziewać się, że w weekend Warszawa stanie.

Naprawa nawierzchni ulicy Targowej

W piątek (11.12.) o godzinie 22:00 drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) rozpoczną frezowanie ulicy Targowej. Naprawiana będzie nawierzchnia przy skrzyżowaniu z ulicą Sokolą. W związku z tym aż do godziny 4:00 nad ranem w poniedziałek (14.12.) ulica Sokola nie będzie miała połączenia z ulicą Targową. Z kolei ulica Targowa w kierunku Grochowa będzie w weekend zawężona do jednego pasa.

- Zamknięta będzie również ul. Sokola pomiędzy ul. J. Zamoyskiego a Targową. Objazd będzie prowadził ul. J. Zamoyskiego - czytamy na podstronie urzędu miasta. Zmieni się trasa autobusów 123 i 138 jadących w kierunku Dworca Wschodniego i ulicy Bokserskiej: będą one skręcać z ulicy Kijowskiej w prawo, w ulicę Targową, a następnie zawracać na wysokości ul. Białostockiej i jechać dalej ulicami: ks. I. Kłopotowskiego – Jagiellońską – J. Zamoyskiego.

Autobusy linii: 125, 146, 147 i 202 (tylko w kierunkach: Międzylesie, Dw. Wschodni /Lubelska/, Gocławek Wschodni) zostaną skierowane na trasy objazdowe przebiegające ul. J. Zamoyskiego. Autobusy linii 166 i 509 (tylko w kierunkach Os. Kabaty i Gocławia) oraz linii nocnych N02, N03, N21 i N71 (tylko w kierunkach: Marysin, Ursynów Płn., Stara Miłosna /Ułańska/ i Wola Grzybowska) będą kursowały ulicami: ks. I. Kłopotowskiego – Jagiellońską – J. Zamoyskiego - czytamy na portalu infoulice.um.warszawa.pl.

Remont ulicy Łuki Wielkie

W sobotę (12.12.) w stolicy rozpoczną się kolejne prace drogowe. Remontowana będzie nawierzchnia ulicy Łuki Wielkie we Włochach. Remont prowadzony będzie na odcinku od ulicy Obrońców Pokoju do ulicy ks. J. Chrościckiego.

- Objazd zostanie poprowadzony ul. ks. J. Chrościckiego, Łuki Małe i Obrońców Pokoju - podaje portal infoulice.um.warszawa.pl. Utrudnienia potrwają aż do poniedziałkowego poranka. Więcej informacji na temat objazdów będzie można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP).

Remont ulicy Pawiej

W sobotę i w niedzielę remontowana będzie również ulica Pawia, która będzie w związku z tym zamknięta na odcinku od ulicy Dzielnej do ulicy A. Bellottiego. Dzielnica będzie wymieniać na tym odcinku nawierzchnię ulicy.

- W tym czasie wyłączony z ruchu i parkowania będzie odcinek od ul. Dzielnej do A. Bellottiego. Połączenia z ul. Pawią nie będą miały ulice Esperanto i A. Bellottiego - podaje portal infoulice.um.warszawa.pl.

Utrudnienia w Warszawie

Źródłem weekendowych utrudnień na ulicach Warszawy będą nie tylko remonty związane z wymianą nawierzchni, ale także trudne warunki pogodowe oraz protesty. Deszcz przymarzający przy gruncie może powodować niebezpieczne dla kierowców oblodzenia.

Z kolei już w niedzielę (13.12) do planowanego na ten dzień Strajku Kobiet dołączą z całego kraju także inne grupy niezadowolone z działań rządu. Będą to między innymi stoczniowcy, przedsiębiorcy ze Szczecina i reprezentujący branżę hotelarską górale z Zakopanego. Demonstracje i przemarsze mogą przerodzić się w blokady ulic tamujące przejazd samochodów osobowych i pojazdów komunikacji miejskiej.

Pilna ewakuacja, jest zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne znaleziska w piwnicy jednego z bloków we WłochachPilna ewakuacja, jest zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne znaleziska w piwnicy jednego z bloków we WłochachCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także, jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News