Drogowcy wyremontują wiadukt na Ostrobramskiej. Uwaga, będzie kilka miesięcy utrudnień

Autor Alicja Guz - 29 Kwietnia 2020
wiadukt na Przyczółku GrochowskimŹródło: fot. Alicja Guz

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczynają remont wiaduktu wzdłuż ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych. Z ruchu wyłączona zostanie północna jezdnia ul. Ostrobramskiej pomiędzy Międzyborską a Kinową. Kierowców czekają utrudnienia. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Nowy wiadukt jeszcze w tym roku

W czwartek, 30 kwietnia rozpocznie się remont wiaduktu wzdłuż Ostrobramskiej nad aleją Stanów Zjednoczonych. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę płyt obiektu, częściową wymianę korpusu przyczółków, skrzydeł, ścian zaplecznych i podpór pośrednich. Obiekt zyska również nowe urządzenia dylatacyjne, krawężniki, balustrady i bariery ochronne oraz system odprowadzania wód opadowych. Jak informuje Urząd m.st. Warszawy, remont obiektu, schodów i przystanków autobusowych w tym miejscu będzie kosztował 9 mln zł i powinien zakończyć się w połowie grudnia tego roku.

Szumowski powiedział prawdę na temat maseczek. Odpowiedział na pytanie nurtujące wszystkichSzumowski powiedział prawdę na temat maseczek. Odpowiedział na pytanie nurtujące wszystkichCzytaj dalej

Lepsza dostępność na Przyczółku Grochowskim

Przyczółek Grochowski to ważny węzeł przesiadkowy, na którym znajdują się cztery przystanki autobusowe obsługujące 11 linii autobusowych. Są oddalone od siebie, a dostęp do nich przez schody jest utrudniony m.in. dla osób starszych i niepełnosprawnych - W ramach prac drogowcy rozbiorą istniejące schody po północno-wschodniej stronie wiaduktu. Nowe zostaną wyposażone w stalowe balustrady, zaś parametry stopni i spoczników będą zgodne z obowiązującymi normami. W kolejnym etapie możliwa będzie budowa pochylni prowadzącej na wiadukt, na którą została zachowana rezerwa - tłumaczy Urząd Miasta.

Co jeszcze się zmieni?

Przebudowa węzła z pewnością ułatwi przesiadki mieszkańcom stolicy. - Przystanek w kierunku ronda Wiatraczna zostanie przesunięty pod wiadukt. Wszystkie perony przystankowe zostaną wyremontowane i podniesione do poziomu 16 cm ponad jezdnię, co ułatwi wsiadanie do autobusów. Pojawią się też dodatkowe miejsca siedzące i system informacji pasażerskiej - informuje Urząd Miasta. Węzeł zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Wszystkie przeszkody na przystankach zostaną odsunięte trzy metry od krawędzi, pojawią się pasy prowadzące, kontrastowe elementy dotykowe w obrębie schodów i pochylni na obszarze całego węzła, oraz plany tyflograficzne na wszystkich przystankach. Przy okazji przeprowadzimy też nowe nasadzenia zieleni - dodaje Urząd Miasta.

Bus zderzył się z dwoma autami. Droga zablokowana, ranni trafili do szpitalaBus zderzył się z dwoma autami. Droga zablokowana, ranni trafili do szpitalaCzytaj dalej

Duże utrudnienia na czas przebudowy

Remont wiaduktu przy Przyczółku Grochowskim utrudni przemieszczanie się wielu kierowcom. Około godziny 22, w czwartek 30 kwietnia, z ruchu wyłączona zostanie północna jezdnia ul. Ostrobramskiej, czyli ta prowadząca w kierunku centrum, na odcinku od ul. Międzyborskiej do Kinowej. Co ważne, ruch na jezdni prowadzącej w kierunku Wawra nadal będzie odbywał się bez utrudnień.

Będą objazdy

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną także na wcześniejszym odcinku trasy. - Zalecane objazdy będą prowadziły al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego (Trasa Siekierkowska) lub ul. gen. A.E. Fieldorfa "Nila" do Wału Miedzeszyńskiego. Od skrzyżowania z ulicami Zamieniecką i gen. A.E. Fieldorfa "Nila" na północnej jezdni ul. Ostrobramskiej (czyli w kierunku centrum) jeden z pasów ruchu zostanie zmieniony w buspas. Kierowcy indywidualni będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Od skrzyżowania z ulicami Grenadierów i Poligonową prosto będzie możliwy wyłącznie dojazd do ul. Międzyborskiej (dalej jezdnia będzie całkowicie wyłączona z ruchu, czyli nie będzie można pojechać ani w kierunku al. Stanów Zjednoczonych ani w kierunku ul. Kinowej). Pozostali kierowcy powinni pojechać w ul. Grenadierów - tłumaczy Urząd Miasta.

Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileKasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileCzytaj dalej

Dodatkowy buspas

Na ul. Grenadierów (pomiędzy ul. Ostrobramską a al. Stanów Zjednoczonych) zostanie wytyczony dodatkowy buspas przeznaczony dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. Obok niego utrzymane będą dwa pasy ruchu - po jednym w każdym kierunku. Co ważne, wyjazd z ulic poprzecznych na ul. Grenadierów (z wyjątkiem ul. Majdańskiej) będzie możliwy tylko w prawo. Dodatkowo wyłączona z ruchu będzie jedna z jezdni na al. Stanów Zjednoczonych. - W trakcie prac budowlanych ruch będzie kierowany na pozostałe jezdnie, tak aby kierowcy mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w kierunku ronda Wiatraczna i tyle samo w kierunku centrum - tłumaczy Urząd Miasta. - Możliwy będzie wyjazd z ul. Kinowej na al. Stanów Zjednoczonych - dodaje.

Co z kursami autobusów miejskich?

Również dla autobusów transportu miejskiego przewidziane są zmiany w trasach. - Autobusy linii 151, 182, 502, 514, 520, 525 i N25, jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego, od skrzyżowania ul. Ostrobramskiej z Grenadierów i Poligonową, pojadą ul. Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych - informuje Ratusz. - Dla autobusów linii 158, jadących w kierunku CH Reduta, będzie obowiązywała trasa objazdowa prowadząca ulicami: Grenadierów - Spalinowa - Turbinowa - Rozłucka - dodaje.

Nowe fakty w sprawie blokady samochodu Nowe fakty w sprawie blokady samochodu "anty-LGBT". Padły groźby i wyzwiska. Jest nagranieCzytaj dalej

Przystanek będzie niedostępny

Jak informuje Urząd Miasta niedostępny będzie przystanek Przyczółek Grochowski 03, z którego korzystają autobusy obowiązujący jadące ul. Ostrobramską w kierunku mostu Łazienkowskiego. - Autobusy te będą zatrzymywały się na przystanku Przyczółek Grochowski 01 zlokalizowanym w al. Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo autobusy linii 141, 143, 188 i 523, jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego, będą zatrzymywały się na przystanku Kanał Gocławski 01 - tłumaczy Urząd Miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia podjęło ostateczną decyzję. Wchodzi w życie już dzisiaj
  2. Media: czołowa europejska liga anulowała sezon
  3. Nalali benzynę do butelek, podpalili samochód na stacji benzynowej. W powietrze mogło wylecieć pół dzielnicy
  4. Tragedia na Mazowszu. Podłączał kuchenkę, doszło do spięcia. Został porażony prądem, walczy o życie
  5. Kościół odwołał ważne wydarzenie. Tłumy wiernych nie przyjadą do Warszawy
  6. Jedna rzecz będzie teraz o wiele surowiej karana. Jest jasna zapowiedź ministra
100-letni warszawiak wyleczony z koronawirusa. Wzruszające wyznanie staruszka100-letni warszawiak wyleczony z koronawirusa. Wzruszające wyznanie staruszkaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News