Rekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Autor Mateusz Dolak - 23 Marca 2020
Koronawirus w Polsce Źródło: straz.gov.pl

W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie kraju. Aż 28 osób to mieszkańcy województwa mazowieckiego. Łączna liczba chorych wzrosła do 749 osób.

Padł dzienny rekord liczby zachorowań

- Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego - poinformowało w poniedziałek po godzinie 20 Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

361 osób uwięzionych w akademiku WAT. Budynek jest odcięty od świata z powodu podejrzenia koronawirusa361 osób uwięzionych w akademiku WAT. Budynek jest odcięty od świata z powodu podejrzenia koronawirusaCzytaj dalej

To oznacza, że w poniedziałek padł rekord liczby nowych zachorowań - łącznie wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 116 osób.

Ósma ofiara koronawirusa

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało też kolejne tragiczne informacje - zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Tychach. Pacjent miał choroby współistniejące. W niedzielę na wawainfo.pl pisaliśmy o dwóch osobach które zmarły z powodu COVID19. Nie żyje 43-letni kierowca autobusu PKS Grójec oraz 37-letnia pacjentka, która przebywała w szpitalu w Poznaniu.

Do tej pory w całej Polsce w związku z koronawirusem przebadano ponad 20 tysięcy próbek, a obecność wirusa potwierdzono w 749 przypadkach.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zachodnia Polska: 4-latek zarażony koronawirusem, babcia zataiła najważniejszą informację. Podjęto dramatyczną decyzję
  2. Wszyscy Polacy dostaną dziś tego samego SMS-a. Znamy jego treść
  3. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem"
  4. Szedł ulicą, wybijał szyby w samochodach. Wandal jest w rękach policji, kryminalni szukają właścicieli aut
  5. 361 osób uwięzionych w akademiku WAT. Budynek jest odcięty od świata
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
Dwie osoby złamały kwarantannę w Warszawie. Poszli pobiegać i na zakupyDwie osoby złamały kwarantannę w Warszawie. Poszli pobiegać i na zakupyCzytaj dalej

Następny artykuł