Ratusz walczy z koronaferiami. Będzie zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą

Autor Mateusz Dolak - 19 Marca 2020
Bulwary Wiślane w WarszawieŹródło: Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61974808

Radni stolicy uchwalili tymczasowy zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą. Wszystko po to, by walczyć z "koronaferiami", które urządzili sobie młodzi mieszkańcy Warszawy. Rozwiązanie ma pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Zakaz zgromadzeń nad Wisłą

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy | O uchwale radnych poinformował prezydent Rafał Trzaskowski. - Dbajmy o siebie i innych, to nasza wspólna odpowiedzialność. Nie spotykamy się nad Wisłą! Nie spędzamy czasu w grupach! Apelujemy o zdrowy rozsądek! - poinformowano na miejskim Facebooku. O uchwale radnych poinformował prezydent Rafał Trzaskowski. - Dbajmy o siebie i innych, to nasza wspólna odpowiedzialność. Nie spotykamy się nad Wisłą! Nie spędzamy czasu w grupach! Apelujemy o zdrowy rozsądek! - poinformowano na miejskim Facebooku.

Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

W czwartek w serwisie Wawa Info informowaliśmy o tłumach nad Wisłą w Warszawie. Jeden z dziennikarzy umieścił w sieci wpis, który wyjaśnił, gdzie podziali się mieszkańcy stolicy. Podczas gdy w kraju szaleje koronawrius, młodzież korzysta z wolnego i przesiaduje nad Wisłą. Grupki znajomych piją alkohol z jednej butelki, na siłowni plenerowej ćwiczą tłumy, a na bulwarach spacerują rodziny z dziećmi. Tymczasem w szpitalach trwa walka o życie kolejnych osób zarażonych koronawirusem.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski poinformował też o planowanych zmianach w komunikacji miejskiej. Od najbliższego poniedziałku, 23 marca, autobusy i tramwaje będą jeździły, podobnie jak w innych miastach, według weekendowych rozkładów jazdy. Prezydent zapowiada jednak, że ścisku nie będzie.

Koronawirus na Mazowszu

Według stanu na godzinę 12 w czwartek, w całej Polsce zdiagnozowano 325 przypadków koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej chorych jest na Mazowszu - w szpitalach przebywa 66 osób, które zachorowały na COVID-19. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki - 301 osób przebywa w lecznicach z podejrzeniem koronawirusa, a niemal 2500 osób objęto kwarantanną. Z kolei pod nadzorem epidemiologicznym przebywa niemal siedem tysięcy osób.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News