Ratusz walczy z koronaferiami. Będzie zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą

Autor Mateusz Dolak - 19 Marca 2020
Bulwary Wiślane w WarszawieŹródło: Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61974808

Radni stolicy uchwalili tymczasowy zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą. Wszystko po to, by walczyć z "koronaferiami", które urządzili sobie młodzi mieszkańcy Warszawy. Rozwiązanie ma pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Zakaz zgromadzeń nad Wisłą

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy | O uchwale radnych poinformował prezydent Rafał Trzaskowski. - Dbajmy o siebie i innych, to nasza wspólna odpowiedzialność. Nie spotykamy się nad Wisłą! Nie spędzamy czasu w grupach! Apelujemy o zdrowy rozsądek! - poinformowano na miejskim Facebooku. O uchwale radnych poinformował prezydent Rafał Trzaskowski. - Dbajmy o siebie i innych, to nasza wspólna odpowiedzialność. Nie spotykamy się nad Wisłą! Nie spędzamy czasu w grupach! Apelujemy o zdrowy rozsądek! - poinformowano na miejskim Facebooku.

Wypadek w metrze. Mężczyzna pod pociągiem, cztery stacje zostały zamknięteWypadek w metrze. Mężczyzna pod pociągiem, cztery stacje zostały zamknięteCzytaj dalej

Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

W czwartek w serwisie Wawa Info informowaliśmy o tłumach nad Wisłą w Warszawie. Jeden z dziennikarzy umieścił w sieci wpis, który wyjaśnił, gdzie podziali się mieszkańcy stolicy. Podczas gdy w kraju szaleje koronawrius, młodzież korzysta z wolnego i przesiaduje nad Wisłą. Grupki znajomych piją alkohol z jednej butelki, na siłowni plenerowej ćwiczą tłumy, a na bulwarach spacerują rodziny z dziećmi. Tymczasem w szpitalach trwa walka o życie kolejnych osób zarażonych koronawirusem.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski poinformował też o planowanych zmianach w komunikacji miejskiej. Od najbliższego poniedziałku, 23 marca, autobusy i tramwaje będą jeździły, podobnie jak w innych miastach, według weekendowych rozkładów jazdy. Prezydent zapowiada jednak, że ścisku nie będzie.

Koronawirus na Mazowszu

Według stanu na godzinę 12 w czwartek, w całej Polsce zdiagnozowano 325 przypadków koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej chorych jest na Mazowszu - w szpitalach przebywa 66 osób, które zachorowały na COVID-19. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki - 301 osób przebywa w lecznicach z podejrzeniem koronawirusa, a niemal 2500 osób objęto kwarantanną. Z kolei pod nadzorem epidemiologicznym przebywa niemal siedem tysięcy osób.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski
  2. Jest sposób na wykrycie koronawirusa w 20 sekund. Włosi już z niego korzystają
  3. Gwiazdy zachęcają do pomagania podczas zakupów online
  4. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  5. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało
Centralny Szpital Kliniczny na Banacha zamknięty! Pracownik zarażony koronawirusem, sytuacja jest poważnaCentralny Szpital Kliniczny na Banacha zamknięty! Pracownik zarażony koronawirusem, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Następny artykuł