"Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać

Autor Mateusz Dolak - 18 Marca 2020
Restauracje w obliczu koronawirusaŹródło: Pixabay

Do naszej redakcji napisał szef kuchni jednej z warszawskich restauracji. Mężczyzna apeluje do wszystkich, by w trudnym okresie wsparli restauracje i zamawiali posiłki z dostawą lub na wynos.

Pozostajemy bezradni

"#ratujciegastronomie Jestem szefem kuchni w jednej z warszawskich restauracji. Sytuacja z która przyszło nam się zmierzyć przerosła zarówno mnie, jak i wszystkich moich współpracowników. W chwili obecnej zostaliśmy wszyscy bez środków do życia. Na co dzień robimy wszystko co w naszej mocy żebyście mogli miło spędzić czas, niestety w obecnej sytuacji pozostajemy bezradni, mimo szczerych chęci pozostajemy bez pracy" - czytamy w apelu Krzysztofa, który napisał do kilku redakcji w Warszawie.

Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2Czytaj dalej

Trudny okres dla gastronomii

Szef kuchni apeluje o solidarność i wsparcie. "Jeżeli chcecie po tym całym piekle nadal udać się na kolację do pobliskiej restauracji, to pomóżcie jej przetrwać ten trudny okres. Zamawiajcie na wynos czy w dostawie, wspierajmy się. My robiliśmy wszystko żeby spełnić wszystkie wasze potrzeby i oczekiwania. Teraz Wy pomóżcie przetrwać nam ten ciężki okres i dajcie nam możliwość znowu dbać o to żebyście mogli miło spędzić czas" - podsumowuje.

Pomagają potrzebującym

Jak pisaliśmy, restauracje i bary mimo kryzysu przed którym stanęły - włączają się w pomoc innym. Lokale w Warszawie, na Mazowszu i w całym kraju za darmo dostarczją jedzenie dla lekarzy, policjantów i służb ratowniczych, które walczą z padnemią koronawirusa. Właściciele restauracji w ramach wdzięczności za niesioną pomoc i poświęcenie podarowują swoje dania, takie jak pierogi, pizze czy kebaby. O jednym z przykładów takiej pomocy pisaliśmy TUTAJ.

Ruszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradniRuszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradniCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią
  2. Polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić
  3. Koronawirus w Polsce: pacjent "zero" został wyleczony. W środę wyjdzie ze szpitala
  4. Motorowerzysta wymusił pierwszeństwo, zginął pod kołami tira. Okazało się, że kierowca ciężarówki był nietrzeźwy
  5. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
Praca policji w obliczu koronawirusa: Praca policji w obliczu koronawirusa: "Ryzyko jest ogromne, jedna osoba może zarazić kilkaset"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News