Mężczyzna zadzwonił do kancelarii. Groził, że zabije prezydenta Warszawy. Został zatrzymany

Autor Alicja Guz - 4 Czerwca 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: Stiopa - Own work, CC BY-SA 4.0

Zatrzymano mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu. Dokonali tego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Wiadomo, że sprawca zadzwonił do Kancelarii Prezydenta RP, a funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa natychmiast zawiadomiły policję.

Groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego

O zatrzymaniu mężczyzny, który groził, że zabije prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, poinformował 4 czerwca rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. "Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wczoraj zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią Rafałowi Trzaskowskiemu - Prezydentowi Warszawy. Sprawca dzwonił do Kancelarii Prezydenta RP. SOP natychmiast zawiadomił Policję. Tropy wiodły do Poznania" - napisał na Twitterze.

Sztabowcy Trzaskowskiego wiedzieli już wcześniej

Jak podaje portal WP, sztab kandydata na prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego o mężczyźnie grożącym śmiercią politykowi dowiedział się w środę przed południem. Tego dnia o godzinie 12:30 Rafał Trzaskowski miał rozpocząć akcję zbierania podpisów pod jego kandydaturą na tzw. warszawskiej "patelni", czyli przy Metrze Centrum, nieopodal Pałacu Kultury i Nauki. Jednak sztabowcy wiedząc o domniemanych planach zamachu na prezydenta stolicy, zmienili miejsce wydarzenia. Zbiórka podpisów odbyła się więc przy pasażu "Wiecha".

Dzisiaj grzeje:
1. Kolejna sieć uruchamia 5G. W zasięgu ponad 6 milionów użytkowników
2. W Rosji doszło do wielkiej katastrofy ekologicznej. Eksperci: to wywoła problem na długie lata

Kim jest niedoszły zamachowiec?

Z ustaleń portalu WP wynika, że Rafałowi Trzaskowskiemu śmiercią groził 41-letni mężczyzna. Jak podaje portal, mężczyzna ten nigdy wcześniej nie był notowany, a w momencie schwytania był trzeźwy. Nieznany pozostaje również motyw mężczyzny, który deklarował chęć zabicia prezydenta Warszawy. Sprawą zajmują się odpowiednie służby.

Psy wywołały ogromne zamieszanie na drodze. Kierowcy wysiadali, by je łapaćPsy wywołały ogromne zamieszanie na drodze. Kierowcy wysiadali, by je łapaćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  2. Michał Listkiewicz ujawnił, dzięki komu Polska dostała Euro 2012. To on dał nam wielką radość
  3. Syn Zenka Martyniuka ostro awanturował się w sklepie. Wszystko było na Instagramie
  4. Dzieci urządziły libację nad Wisłą. Nagle padły krzyki. Służby ruszyły natychmiast
  5. Drogowcy wkroczą na Wawer. Będą utrudnienia i objazdy
  6. Nagły protest w samym centrum miasta mimo pandemii. Zadziwiające sceny, co się dzieje?
Nagła decyzja totalizatora. Lotto znika z TVP Info. Na którym kanale będzie losowanie?Nagła decyzja totalizatora. Lotto znika z TVP Info. Na którym kanale będzie losowanie?Czytaj dalej

Następny artykuł