Pilnie zwołano sztab kryzysowy w Warszawie. "Sytuacja jest bardzo poważna"

Autor Alicja Guz - 28 Września 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski zwołał w poniedziałek o godzinie 12:00 posiedzenie sztabu kryzysowego w Warszawie. Powodem jest epidemia koronawirusa i wzrost liczby zachorowań w ostatnich dniach. Prezydent stolicy liczy na współpracę z rządem w zwalczaniu COVID-19 w Polsce.

Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy

Rafał Trzaskowski zapowiedział w sobotę zwołanie sztabu kryzysowego w stolicy. Posiedzenie rozpoczęło się w poniedziałek 28 września o godzinie 12:00. Powodem nagłej decyzji prezydenta Warszawy jest epidemia koronawirusa i wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach.

Dzisiaj grzeje:
1. Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości
2. Wielkie zmiany dla przekraczających granicę. Dużo się zmieni. Rząd za granicą zapowiedział nowe standardy
3. Porażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyje

To nie koniec epidemii

- Rządzący zapewniali nas, że koronawirus jest w odwrocie, że właściwie już jest koniec epidemii. Myśmy ostrzegali jako samorządowcy od samego początku, niestety wygląda na to, że epidemia wraca. Mam nadzieję, że skutki nie będą poważne. My jako samorządowcy się przygotowujemy do tego, stąd ten sztab kryzysowy w poniedziałek - wyjaśnił prezydent stolicy cytowany przez portal Onet.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w poniedziałek najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby przybyło 1306 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej odnotowano w województwach: wielkopolskim (200), mazowieckim (152), kujawsko-pomorskim (152), pomorskiego (150) i małopolskim (134). Zmarło kolejnych 15 osób. Łącznie od początku pandemii odnotowano w kraju 88 636 przypadki COVID-19.

Premier Morawiecki wygwizdany podczas wystąpienia. Tego się nie spodziewałPremier Morawiecki wygwizdany podczas wystąpienia. Tego się nie spodziewałCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Komornik i prokuratura bezwzględnie wtargnęły do lokalu. Magda Gessler musiała się poddać
  2. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  3. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu
  4. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  5. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  6. Testy na koronawirusa nie są wiarygodne? Ekspert odpowiada
15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźć15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News