Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane

Autor Julian Bakuła - 27 Października 2020
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o oflagowaniu komunikacjiŹródło: Twitter / Rafał Trzaskowski @trzaskowski_

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o oflagowaniu stołecznych tramwajów i autobusów na znak protestu kobiet przeciwko czwartkowemu orzeczeniu TK. Rafał Trzaskowski wystosował również ważny apel do policji i straży miejskiej.

Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił ważną decyzję

We wtorek podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o decyzji ratusza podjętej w związku z trwającymi w całej Polsce protestami kobiet przeciw orzeczeniu TK w sprawie aborcji.

Stołeczne autobusy i tramwaje mają zostać oflagowane barwami i symbolami trwających demonstracji. Rafał Trzaskowski wystosował również apel do policji i straży miejskiej, podkreślając, że służby te powinny chronić obywateli.

Trzaskowski: pełna odpowiedzialność spoczywa na rządzie

- Kto kazał rządzącym podejmować taką decyzję, tak haniebną decyzję w momencie epidemii? - pytał retorycznie podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski. - Pełna odpowiedzialność za to co się dzieje, spoczywa w tej chwili na rządzie, bo to rząd podjął taką, a nie inną decyzję. Ja chciałem jasno powiedzieć, że ja się solidaryzuję i wszyscy się solidaryzujemy ze strajkiem kobiet. Obserwujemy dokładnie, co się dzieje w tej chwili na ulicach Warszawy - mówił prezydent Warszawy.

- À propos jutrzejszego strajku, chciałem powiedzieć, że solidaryzujemy się z tym strajkiem. My będziemy podchodzili z pełną przychylnością do wszystkich tych, którzy będą chcieli brać udział w tym strajku i tak zorganizujemy pracę urzędu jutro, żeby było to możliwe. I od razu chciałem zaapelować do warszawianek i warszawiaków o pełne zrozumienie tej sytuacji w dniu jutrzejszym. Oflagujemy też autobusy i tramwaje na znak solidarności ze strajkiem kobiet - zapowiedział prezydent Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające sceny podczas strajku. Agresywny kierowca wjechał w tłum ludzi. Jest nagranie
2. Na wyjaw wyszła prawda o noszeniu maseczek w miejscach publicznych. Porażające wieści, naukowcy są pewni
3. Cała Warszawa sparaliżowana, kobiety blokują ulice. Policja ściągnęła śmigłowiec

Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyniKościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyniCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski wystosował także apel do policji i straży miejskiej

Prezydent Rafał Trzaskowski wypowiedział się podczas wtorkowej konferencji prasowej także na temat zaangażowania policji i straży miejskiej w trwające protesty. - Proszę państwa, ja podjąłem decyzję, że w momencie tego wszystkiego, co się dzieje, tych zgromadzeń, na ulicach miasta będą zawsze obserwatorzy z ramienia miasta po to, żeby obserwować to, co się dzieje na ulicach Warszawy.

Apeluję oczywiście przede wszystkim o bezpieczeństwo: o noszenie masek i w miarę możliwości o zachowanie odpowiedniego dystansu. I też apeluję do policji o racjonalne i rozsądne zachowanie dlatego, że policja powinna w pierwszej kolejności bronić bezpieczeństwa wszystkich, niezależnie od kryteriów politycznych. Stąd mój apel do policji, żeby się w ten sposób zachowywać - mówił Rafał Trzaskowski.

Nie ma zgody władz Warszawy na wykorzystanie straży miejskiej przy demonstracjach

Rafał Trzaskowski zwrócił również uwagę na fakt podporządkowania straży miejskiej władzom policji. - Straż miejska na mocy decyzji rządu przeszła pod zarządzanie policji. Chciałem jasno powiedzieć, że nie ma zgody na to, żeby straż miejska była używana w jakikolwiek sposób przy tych demonstracjach - podkreślił prezydent Warszawy.

Podczas konferencji prasowej padły również mocne słowa dotyczące samego orzeczenia TK, ale i momentu, w którym zostało ono wydane. - To decyzja całkowicie haniebna i podjęta w najmniej odpowiednim momencie. Taka decyzja nigdy nie powinna być podjęta, a co dopiero w momencie epidemii. To jest czysta prowokacja rządzących i chciałbym, żeby to jasno wybrzmiało - grzmiał Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ CAŁĄ KONFERENCJĘ PREZYDENTA

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Efekt protestów. Nagła decyzja w sprawie kościoła. Powstanie straż narodowaEfekt protestów. Nagła decyzja w sprawie kościoła. Powstanie straż narodowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i ty
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  4. Pilne: Kobiety przed chwilą podały miejsca protestów. Główne ulice będą zablokowane
  5. Efekt protestów. Nagła decyzja w sprawie kościoła. Powstanie straż narodowa
  6. Washington Post: otrzymał 27 ciosów nożem, bo poprosił o założenie maseczek
  7. Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawdziwa wiara skoczka, Polacy nie mieli pojęcia

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News