Rafał Trzaskowski zwołuje sztab kryzysowy. Nagła decyzja, co się dzieje?

Autor Aleksandra Olbryt - 26 Września 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zwołaniu sztabu kryzysowego. Ma on się odbyć z samego rana w poniedziałek 28 września. Tym razem nie chodzi już o katastrofę ekologiczną związaną z wyciekiem zanieczyszczeń do Wisły. Co więc stoi za decyzją prezydenta stolicy?

Rafał Trzaskowski reaguje na wzrost zakażeń COVID-19

Rafał Trzaskowski zadecydował o zwołaniu sztabu kryzysowego w obliczu wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem w Warszawie. - Przeanalizujemy bieżące działania Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i najbliższe zadania w tym zakresie - przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka. - Na poniedziałek zwołałem sztab kryzysowy w Warszawie, dlatego, że sytuacja jest bardzo poważna, musimy o tym rozmawiać - taką informacją, jak podaje Polsat News, Trzaskowski miał się podzielić w sobotę 26 września z dziennikarzami przed rozpoczęciem obrad Rady Krajowej PO.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w teatrze. Miał być jubileusz, zamiast tego odwołują spektakle
2. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach są najtańsze warzywa. Różnice są gigantyczne
3. Koronawirus w warszawskiej parafii. Wierni muszą zgłosić się do sanepidu

Ministerstwo Zdrowia: dziś 146 nowych przypadków

- Mamy 1 584 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (259), wielkopolskiego (167), kujawsko-pomorskiego (166), pomorskiego (151), mazowieckiego (146), śląskiego (141), łódzkiego (104), podlaskiego (76), podkarpackiego (72) - poinformował resort na Twitterze. 25 września na Mazowszu przypadków było aż 295, 24 września - 149, 23 września - 164.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News