Rafał Trzaskowski przeprasza Orlen. Chodzi o kontrowersyjny wywiad

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Września 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski na początku września udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej". Nie zgadzał się w nim na obciążanie go całą odpowiedzialnością za awarię "Czajki" i przywołał sytuację z 2018 roku, kiedy wskutek wycieku ropy doszło do skażenia Wisły. - Zależało mi na tym, żeby pokazać, że w podobnej sytuacji nikt nie atakował Premiera Morawieckiego ani nie żądał jego dymisji - tłumaczy Trzaskowski. Prezydent Warszawy popełnił jednak błąd, przypisując wyciek spółce Orlen zamiast przedsiębiorstwu PERN.

Rafał Trzaskowski zamieścił sprostowanie

Rafał Trzaskowski wystosował sprostowanie do udzielonego wywiadu, zgodnie z żądaniami PKN ORLEN. Spółka zareagowała stanowczo, podkreślając, że słowa prezydenta Warszawy są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd. Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, zażądał od prezydenta stolicy zamieszczenia przeprosin we wszystkich tytułach, które opublikowały nieprawdziwą informację, zaznaczając, że w przeciwnym wypadku Koncern podejmie stosowne kroki prawne.

Dzisiaj grzeje:
1. Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości
2. Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiem
3. Olbrzymie utrudnienia dla warszawiaków. Zgromadzenia sparaliżują stolicę

"Z punktu widzenia logiki wywodu nie miało to żadnego znaczenia"

- Na początku września w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, tłumacząc sytuację dotyczącą awarii systemu przesyłowego do oczyszczalni Czajka, przywoływałem sytuację, w której do skażenia Wisły doszło na skutek wycieku ropy. Zależało mi na tym, żeby pokazać, że w podobnej sytuacji nikt nie atakował Premiera Morawieckiego ani nie żądał jego dymisji. Przywołując tę sytuację błędnie przypisałem ją spółce Orlen zamiast spółce PERN. Z punktu widzenia logiki wywodu nie miało to żadnego znaczenia, bo nie miałem intencji zaszkodzić ani jednej, ani drugiej spółce - podkreślił Trzaskowski.

Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakatZofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakatCzytaj dalej

Prezydent przeprasza, ale broni swojego zdania

- Obie są zresztą spółkami skarbu państwa, więc to trochę tak, jakby w moim przypadku ktoś pomylił MPWiK z MPO. Od razu sprostowaliśmy tę oczywistą pomyłkę. Rzeczniczka miasta zrobiła to w mediach społecznościowych, a dyrektorka mojego gabinetu na piśmie. Niestety, spółka Orlen oceniła to działanie jako nieadekwatne, w związku z tym żąda ode mnie dodatkowych przeprosin i dodatkowego sprostowania, co niniejszym czynię - dodał prezydent Warszawy.

Oficjalne sprostowanie

- Ja, Rafał Trzaskowski, w związku z publikacją w dniu 3 września 2020 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” materiału prasowego pt. „Rafał Trzaskowski: Nowa Solidarność jest już gotowa” oświadczam, że w mojej odpowiedzi ma jedno z pytań doszło do błędnie wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za zanieczyszczenia Wisły. W wypowiedzi tej błędnie przywołana została nazwa PKN Orlen w kontekście wycieku ropy do Wisły, gdy tymczasem chodziło o wyciek ropy z rurociągu PERN S.A. W związku z powyższym prostuję moją wypowiedź w tym zakresie i wyrażam ubolewanie. Mam nadzieję, że te przeprosiny i sprostowanie będą dla spółki wystarczające – napisał w oficjalnym oświadczeniu Rafał Trzaskowski.

Uwierzycie? W Polsce powstaną trzy wyspy. Wybrano nazwy i lokalizacjeUwierzycie? W Polsce powstaną trzy wyspy. Wybrano nazwy i lokalizacjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopak przeżył śmierć kliniczną. Wszystkich przeszył dreszcz, kiedy powiedział, co jest "po drugiej stronie"
  2. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  3. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu
  4. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  5. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  6. Czeka nas najdłuższy weekend bez handlu? Tak, to prawda
Niespodziewane informacje w sprawie Tomasza Komendy. Świetna wiadomość, będzie miał nową pracęNiespodziewane informacje w sprawie Tomasza Komendy. Świetna wiadomość, będzie miał nową pracęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News