Rafał Trzaskowski powiedział, kiedy powstanie ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

Autor Karolina Kraushar - 25 Sierpnia 2020
Rafał Trzaskowski złoży wniosek na jesieńŹródło: Wikipedia, By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0,

Rafał Trzaskowski odłożył termin złożenia wniosku o nadanie jednej z warszawskich ulic imienia Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Warszawy wyjawił, że zajmie się tym dopiero jesienią. - Nie rozumiem tej presji, komu się śpieszy - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski złoży wniosek na jesień

Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie nadania jednej z Warszawskich ulic imienia Lecha Kaczyńskiego. Okazuje się, że wniosek w tej sprawie prezydent złoży jeszcze tej jesieni. Jednak Trzaskowski nie zdradził, która z nazw ulic ma ulec zmianie i nosić imię zmarłego w katastrofie lotniczej prezydenta. Najprawdopodobniej sprawa ta zostanie podjęta przez prezydenta wspólnie z warszawskimi radnymi podczas posiedzenia Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Załamanie nad Warszawą może nam zepsuć plany. Nie wygląda dobrze
2. Szykuje się bieda w sklepach? Zmiany widoczne gołym okiem na półkach w Biedronce i Lidlu

Rafał Trzaskowski: nie rozumiem presji

Na szczegóły związane z nadaniem ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego musimy poczekać do września. - Nie rozumiem tej presji, komu się śpieszy. Ja przez cały czas mówiłem o tym jasno. (...) zakończy się maraton wyborczy, będzie czas, żeby się naradzić z radnymi i będzie poważna propozycję - powiedział Rafał Trzaskowski we wtorek w rozmowie z PAP.

Ulica Lecha Kaczyńskiego

W przeszłości w Warszawie istniała ulica Lecha Kaczyńskiego. Zdzisław Sipiera - ówczesny wojewoda mazowiecki - sporządził w tej sprawie zarządzenie, które pozwoliło na zmianę alei Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego w listopadzie 2017 roku. Rada Warszawy złożyła do wojewódzkiego sądu administracyjnego skargę na zarządzenie Sipiery, sąd uchylił je w maju 2018 roku. Do Naczelnego Sądu Administracyjnego wojewoda wniósł wówczas o kasację. Jednak ją oddalono. Ulica wróciła do starej nazwy - al. Armii Ludowej.

Wypadek rządowej limuzyny. Jest karaWypadek rządowej limuzyny. Jest karaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety jak towar. Wiceprezes partii nagrany, podczas skandalicznego przemówienia
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Wyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie były
  4. Nie mogła oddychać, liczyła się każda sekunda. Powód wielu może zaskoczyć
  5. Rafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta Warszawy
  6. W ostatniej chwili zmieniono decyzję. Rząd podał konkretną datę
Są ranni, dzieci wśród poszkodowanych. Dramatyczne sceny tuż przy granicy MazowszaSą ranni, dzieci wśród poszkodowanych. Dramatyczne sceny tuż przy granicy MazowszaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News