Rafał Trzaskowski zabrał głos w przykrej sprawie. "Zabrnęliśmy do miejsca, z którego musimy zawrócić"

Autor Karolina Kraushar - 24 Sierpnia 2020
Rafał Trzaskowski pożegnał wielkie kobietyŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski na swoim facebookowym profilu pożegnał dwie zasłużone dla kraju kobiety: felietonistę Józefę Hennelową oraz literaturoznawczynię i krytyczkę literacką Marię Janion. - Specjalistki w swoich dziedzinach, autorytety dla pokoleń, nieprzeciętne osobistości życia intelektualnego, kulturalnego i społecznego - wspomina niedawno zmarłe legendy prezydent Warszawy.


Rafał Trzaskowski pożegnał wielkie kobiety

Rafał Trzaskowski w poniedziałek nad ranem pożegnał na swoim facebookowym profilu dwie wybitne i utalentowane kobiety: Józefę Hennelową oraz Marię Janion. - Specjalistki w swoich dziedzinach, autorytety dla pokoleń, nieprzeciętne osobistości życia intelektualnego, kulturalnego i społecznego. Obie niesłychanie zaangażowane w sprawy obywatelskie, walczące o słabszych, wykluczonych - o prawa człowieka. Obie niezwykle odważne i niezależne. Działaczki organizacji, społeczniczki. Legendy - żegnał zasłużone polski prezydent Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
2. Nowe kontrole już w drodze. Mogą zajrzeć ci do domu i wtedy zdecydują, jaka będzie kara

Wzory do naśladowania

- Maria Janion i Józefa Hennelowa pozostaną dla nas wzorem do naśladowania – wzorem zaangażowania, poświęcenia ideom oraz pracy dla społeczeństwa. Ich mądrości, trafnych diagnoz i niezwykle racjonalnego spojrzenia na świat będzie nam bardzo brakowało - napisał Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy dodał, że: "chociaż wydawać by się mogło, że reprezentują zupełnie inne światy i wiele je różni, obie swoimi słowami, czynami i działaniem pokazywały coś ważnego – należy się wzajemnie szanować, słuchać, rozmawiać i nie wykluczać. Po prostu należy łączyć, a nie dzielić".

Rafał Trzaskowski: zabrnęliśmy do miejsca, z którego musimy jak najszybciej zawrócić

Prezydent Warszawy przy okazji upamiętnienia Józefy Hennelowej oraz Marii Janion podkreślił, jak ważne jest jednoczenie się i porzucenie podziałów. - Zabrnęliśmy do miejsca, z którego musimy jak najszybciej zawrócić. Zrobić krok w tył i zastanowić się, dlaczego znaleźliśmy się w takim świecie. Świecie pełnym podziałów. A to, co teraz możemy dla Pani Józefy i Pani Marii najlepszego zrobić, to raz jeszcze wsłuchać się i wczytać w ich słowa, spojrzeć na działania, postawę i pracę. Zastanowić się i zrozumieć, co do nas mówiły - zaapelował Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski: musimy próbować

Prezydent stolicy przytoczył również słowa profesor Janion: "Ucząc młodych ludzi rozumienia, uczymy ich wyrastania ponad siebie jako odruchu etycznego i empatycznego". - Dziś wszyscy, bez względu na wiek, musimy próbować wyrosnąć ponad samych siebie. Tak, jak chciałyby tego pani Józefa i pani Maria - podsumował Trzaskowski.

Niepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemNiepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Plus zaskoczy tysiące klientek i klientów SMS-em. Niezwykła propozycja, może dotyczyć także ciebie
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  4. Koronawirus w podwarszawskim przedszkolu, zakażona pracownica. Miała kontakt z kilkunastoma dziećmi
  5. Podjęto nagłą decyzję, wielu Polaków będzie musiało zmienić plany. Polska ponownie na "żółtej liście"
  6. Nie żyje polski polityk. Media obiegła tragiczna wiadomość
Warszawiacy w końcu się doczekają? Jest nadzieja, ratusz wyjaśniaWarszawiacy w końcu się doczekają? Jest nadzieja, ratusz wyjaśniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News