Rafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta Warszawy

Autor Alicja Guz - 24 Sierpnia 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: Wikipedia, By Platforma Obywatelska RP

Rafał Trzaskowski uczestniczył w ceremonii pogrzebowej Henryka Wujca. Podczas uroczystości mówił, że "dla jego pokolenia zawsze legendy Solidarności były niesłychanie istotne". Henryk Wujec zmarł 15 sierpnia, mając 79 lat. Spoczął w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach w poniedziałek.

Rafał Trzaskowski pożegnał Henryka Wujca

Rafał Trzaskowski w poniedziałek uczestniczył w ceremonii pogrzebowej Henryka Wujca, działacza opozycji w czasach PRL i legendy "Solidarności". Podczas uroczystości prezydent Warszawy podkreślił, jak istotne są dla jego pokolenia legendy Solidarności. - Patrzyliśmy jako młodzi obywatele jeszcze wtedy PRL-u na bohaterów Solidarności jak na naszych bohaterów, jak na ludzi, którzy wywalczyli nam wolność, którzy dawali nam świadectwo niesłychanej odwagi, ale również, którzy pozostali dla nas wszystkich autorytetami do dnia dzisiejszego - powiedział podczas ceremonii Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
2. Grupa nastolatków znalazła 24-karatowe złoto. Pieniądze czekały na odkrycie ponad tysiąc lat

Odszedł wielki autorytet

Prezydent Warszawy zwrócił uwagę, że Henryk Wujec był i pozostanie autorytetem. - Ważne jest to, że Henryk Wujec pozostał chyba autorytetem dla wszystkich. Mimo że w ostatnich latach twardo bronił konstytucji, jasno opowiadał się po jasnej stronie mocy, to jednak ten respekt dla jego drogi życiowej, charakteru, niebywałej prostolinijności, skromności oraz do tego, co najważniejsze, czyli do pochylenia się nad drugim człowiekiem, ten respekt zachowują wszyscy - mówił Rafał Trzaskowski.

Wzruszające słowa Rafała Trzaskowskiego

Prezydent Warszawy również w swoich mediach społecznościowych opublikował wzruszające wpisy. Najpierw poinformował o śmierci wybitnych Polaków, o czym pisaliśmy tutaj. Z kolei o ceremonii pogrzebowej wzruszającymi słowami pożegnał Henryka Wujca. "Dziś żegnamy Henryka Wujca. Człowieka wielkiej odwagi i otwartego serca, państwowca i społecznika. Legendę Solidarności. Wspomnienie o nim pozostanie z nami na zawsze i niech będzie wzorem tego, jak powinniśmy pomagać wszędzie tam, gdzie dzieje się coś złego. Cześć Jego pamięci!" napisał Rafał Trzaskowski.

Pasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęciePasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęcieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie sprawy
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  4. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
  5. Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonne
  6. Fatalne wieści o Szumowskim. Nikt nie miał pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiami
Oburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieOburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News