Pilna konferencja Trzaskowskiego. W Warszawie jest źle, będą duże podwyżki

Autor Mateusz Dolak - 23 Września 2020
Rafał TrzaskowksiŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski podczas swojej konferencji zapowiedział spore podwyżki dla Warszawiaków. Będzie nowy sposób pobierania opłat za śmieci, mogą zdrożeć bilety komunikacji miejskiej i opłaty za parkowanie. - Sytuacja w Warszawie jest ciężka - przyznał prezydent Warszawy.

Pilna konferencja prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski swoją konferencję rozpoczął od słów, że "idą trudne czasy dla budżetu wszystkich samorządów" i dodał, że powodem złej sytuacji jest m.in. pandemia koronawirusa oraz "spychanie coraz większej ilości zadań na barki samorządów". Wyliczył, że w 2020 roku dochody miasta spadną o 1,5 miliarda złotych, a do 2025 roku ta kwota wzrośnie do 2,7 miliarda. Wśród skutków kryzysu wywołanego pandemią Trzaskowski wymienił ubytki we wpływach z biletów komunikacji miejskiej, oraz mniejsze wpływy z podatku PIT oraz CIT. Prezydent stolicy stwierdził, że rozregulowany został też rynek odpadów i dlatego ich zagospodarowanie jest znacznie droższe.

Będą podwyżki

Rafał Trzaskowski stwierdził, że z powodu złej sytuacji będą podwyżki dla mieszkańców. Zdrożeć mają opłaty za śmieci, wodę, parkowanie i poruszanie się komunikacją miejską. - Dopiero zaczynamy rozmowy czy będą to zmiany w taryfach, nowe bilety, czy niewielkie podwyżki. Przed nami rozmowy z radnymi, decyzja zależy od nich - powiedział w środę Rafał Trzaskowski. - To, co najważniejsze, to to, że nie rezygnujemy właściwie z żadnej istotnej inwestycji w Warszawie, niektóre po prostu przesuwamy w czasie - tłumaczył prezydent miasta.

Dzisiaj grzeje:
1. Polaków czeka poważny problem. Krzysztof Jackowski ostrzega. Jasnowidz nie mógł już dłużej milczeć
2. Rząd już zapowiedział zmiany w dowodach osobistych. Miliony Polaków czekają nowe formalności
3.Śmiertelne potrącenie na torach, kobieta nie żyje. Bardzo duże utrudnienia w kursowaniu pociągów

Cięcia w inwestycjach

Aby spiąć budżet, miasto chce zwiększyć zadłużenie. Do tego wymagana jest zgoda rządu, ale Warszawa już ją uzyskała. Ratusz chce zaciągnąć dwa kredyty - miliard złotych z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i 370 milionów z Banku Rozwoju Rady Europy. Ponadto w planach jest sprzedaż obligacji za kwotę 400 milionów złotych. Miasto uzyskało wsparcie w postaci 93 milionów złotych w ramach Rozwoju Funduszy Inwestycji Lokalnych.

Kobieta zakażona koronawiursem poszła do sklepu. Sąd nie miał litości, własnie zapadł wyrokKobieta zakażona koronawiursem poszła do sklepu. Sąd nie miał litości, własnie zapadł wyrokCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Wielu Polaków pogrążonych w smutku
  2. Wideo - Nietrzeźwa kierująca dosłownie przelatuje przez rondo swoim BMW M4. O krok od wielkiej tragedii
  3. Brutalny atak w Żabce. Mężczyzna pobił właścicielkę sklepu
  4. Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożar
  5. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  6. Dalszy ciąg afery ze zniknięciem Ziemkiewicza z TVP Info. Oskarżenie o związki z branżą futrzarską
Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDOgnisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News