Rafał Trzaskowski musi stawić się na policji

Autor Natalia Godek - 20 Grudnia 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Zgodnie z wezwaniem, w poniedziałek ma odbyć się przesłuchanie prezydenta stolicy w sprawie naruszenia przepisów antycovidowych. Rafałowi Trzaskowskiemu ma towarzyszyć mecenas Jarosław Kaczyński.

Poniedziałkowe przesłuchanie

W poniedziałek prezydent miasta stołecznego Warszawy ma stawić się na Komendę Rejonową Policji przy ul. Zakroczymskiej 3c, jak napisano - w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW.

Rafał Trzaskowski otrzymał wezwanie na policję dziewiątego grudnia. Tego samego dnia podzielił się tym faktem na swoim profilu na Facebooku. - Korespondując niedawno z Policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem... wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog - napisał.

Przesłuchanie będzie dotyczyć niezachowywania przez prezydenta obostrzeń antycovidowych. - Wygląda na to, że policja się zastanawia czy miałem prawo być na ulicach Warszawy w momencie strajków - mówił Rafał Trzaskowski w TVN24.

Prezydentowi będzie towarzyszył Jarosław Kaczyński

Rafał Trzaskowski liczy, że nie będzie musiał zbyt często pojawiać się na policji. Jest dobrej myśli, bo jak sam powiedział w TVN24, na przesłuchanie pójdzie z mecenasem Jarosławem Kaczyńskim.

Jarosław Kaczyński urodził się w 1986 roku. Z zawodu jest prawnikiem i prowadzi własną kancelarię w Warszawie. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2018 jest radnym w Radzie Warszawy.

To już pewne, centrum Warszawy będzie nieprzejezdne. Zamkną Aleje Jerozolimskie na czas remontu linii średnicowejTo już pewne, centrum Warszawy będzie nieprzejezdne. Zamkną Aleje Jerozolimskie na czas remontu linii średnicowejCzytaj dalej

Prezydent stolicy już kilkukrotnie podkreślał, że stawi się na wezwanie. Wielokrotnie pytał też czy politycy innych partii również są przesłuchiwani w tej sprawie. - Dowiem się, dlatego że równolegle moich pracowników przez cały czas policja wzywa, w bardzo wielu miejscach kraju, żeby się tłumaczyli z rzekomego łamania przepisów antycovidowych w czasie kampanii, więc nie wiem czego ten wniosek dotyczy. Pytanie czy też pracowników i współpracowników kampanijnych prezydenta Dudy policja wzywa w różne miejsca w kraju - zastanawiał się w programie telewizyjnym prezydent stolicy.

Za czyny w sprawie których wzywany na policję został Rafał Trzaskowski może grozić nagana albo kara grzywny do 500 złotych.

źródło: wawainfo.pl, tvn24, "Super Express"
zdjęcie główne: um.warszawa.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News