Rafał Trzaskowski nie wytrzymał, zabrał głos w ważnej sprawie. Mocne słowa prezydenta Warszawy

Autor - 20 Sierpnia 2020
Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie powrotu do szkółŹródło: Flickr, Platforma Obywatelska RP, CC

Rafał Trzaskowski przekazał, że właśnie powstały "Warszawskie Wytyczne Edukacyjne", które są zbiorem wskazówek skierowanym do dyrektorów placówek oświatowych. Wytyczne dotyczą sposobu organizacji prac w szkołach oraz przedszkolach podczas trwania pandemii koronawirusa, aby były one jak najbezpieczniejsze zarówno dla pracowników placówek, jak i uczniów. Prezydent Warszawy skrytykował również wytyczne przekazane przez MEN.

Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie powrotu do szkół

Rafał Trzaskowski wypowiedział się w związku z powrotem uczniów do szkół. - 1 września lada moment, więc co robimy my - samorządowcy? Wszystko, aby od nowego roku zapewnić bezpieczeństwo uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty. Bezpieczeństwo, ale też warunki do efektywnej nauki i pracy! - podkreślił prezydent Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski nie wytrzymał, zabrał głos w ważnej sprawie. Mocne słowa prezydenta Warszawy
2. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Wytyczne ministerstwa zawiodły Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski poinformował, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało samorządowi wytyczne w sprawie powrotu dzieci do placówek oświatowych, jednak zdaniem prezydenta są za mało szczegółowe. - Rząd umywa ręce od odpowiedzialności, więc te "wytyczne" są bardzo ogólne. Skutek jest taki, że na te kilka ostatnich dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wciąż brakuje nam szczegółowych wytycznych sanitarnych czy też dotyczących poszczególnych form kształcenia - podkreślił prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski: nie zostawimy placówek oświatowych

Prezydent przekazał, że według wytycznych ministerstwa strategiczne decyzje, które bezpośrednio wpłyną na bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz nauczycieli będą mieli dyrektorzy placówek. - Chciałbym powiedzieć jasno - nie pozostawimy pracowników oświaty bez wsparcia. Nie pozostawimy uczniów, nauczycieli i rodziców samym sobie. Przygotowaliśmy "Warszawskie Wytyczne Edukacyjne - nauka w czasie pandemii" dla dyrektorów szkół i przedszkoli, w tym również placówek specjalnych oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych - przekazał prezydent stolicy. - Zachęcamy wszystkie szkolne społeczności do dzielenia się swoimi doświadczeniami i problemami. Będziemy wspólnie szukali najlepszych rozwiązań - dodała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Popularne kąpielisko na Mazowszu zamknięte. Powodem groźne sinicePopularne kąpielisko na Mazowszu zamknięte. Powodem groźne siniceCzytaj dalej

Co znajdziemy w wytycznych?

W dokumencie sporządzonym przez ratusz znajdziemy m.in. wskazówki, jak najlepiej zorganizować przestrzeń szkolną, jak właściwe zaplanować pracę, gdzie szukać regulacji prawnych, wprowadzić wewnętrzne regulacje dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19, jak komunikować się ze społecznością szkolną czy integrować uczniów.

Rafał Trzaskowski: Warszawa działa

- Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy oświaty - Warszawa działa, Warszawa wspiera Was i Warszawa robi wszystko, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo i możliwie jak najlepsze warunki do pracy i do nauki - zapewnił Rafał Trzaskowski.

Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyćKrzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP nagle zwolniło popularną dziennikarkę po 15 latach pracy. Oburzające szczegóły, aż trudno uwierzyć
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyć
  4. Ogromny problem dla warszawiaków. Niepokojąca sytuacja w stolicy, może być źle
  5. Od września bardzo duże zmiany w Polsce. Przed chwilą ujawniono co ministerstwo chce zmienić w związku z koronawirusem
  6. Magda Gessler pobiła się ze swoją ekipą. Wszystko nagrały kamery

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieKoronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News