Ratusz przerywa milczenie. Chodzi o nieobecność Rafała Trzaskowskiego na ważnych uroczystościach

Autor - 19 Sierpnia 2020
Rafał Trzaskowski wziął dwutygodniowy urlopŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie swojej nieobecności w stolicy podczas obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Warszawski Radny Błażej Pobożny oburzony nie uczestnictwem prezydenta podczas ważnego wydarzenia dla stolicy złożył interpelację w tej sprawie. Rzeczniczka ratusza również odpowiedziała na zarzuty skierowane w stronę Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski wziął dwutygodniowy urlop

Rafał Trzaskowski wyjaśnił przyczyny swojej absencji podczas setnej rocznicy obchodów Bitwy Warszawskie. - Słyszałem też, że wiele osób drażni, że postanowiłem udać się teraz na urlop. Czy to najlepszy moment na urlop? Nie ma dobrego momentu. Nie da się zaplanować wyjazdu z rodziną w taki sposób, żeby w tym czasie nic się nie działo. Wielu z moich wyborców mówiło w trakcie kampanii: głosuję na niego, bo jest prawdziwy, taki jak my. Ktoś taki ma prawo spędzić dwa tygodnie z dziećmi. Czasem trzeba też wybrać miejsce z dala od domu, gdzie nie każdy nas rozpoznaje - zaznaczył prezydent Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Sanepid właśnie podjął decyzję w sprawie dzieci w szkołach. Będą uczyły się w przyłbicach
2. Nie mógł się oprzeć pokusie, pojechał na wesele. Mimo że był na kwarantannie

Rafał Trzaskowski był nieobecny na obchodach

Błażej Pobożny, warszawski radny PiS, wicepremier MSWiA wypowiedział się w sprawie nieobecności prezydenta na obchodach. - Prezydent WARSZAWY Rafał Trzaskowski nie był na żadnych uroczystościach państwowych w 100. rocznicę Bitwy WARSZAWSKIEJ. Uroczystości miejskich w ogóle wczoraj nie było. Złożę w tej sprawie, jako radny naszego miasta, stosowaną interpelację. Był gdzieś, chociaż jakiś jego zastępca? - napisał w ubiegłą niedzielę na Twitterze Pobożny. Jak zapowiedział, tak uczynił. Do ratusza wpłynęło pismo.

Radny złożył interpelację

Błażej Pobożny złożył do ratusza interpelację, w której prosi o informację na temat przyczyn nieobecności prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w czasie obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. - Niestety po raz kolejny przekonuję się, że to tylko puste słowa, za którymi nie stoją czyny - stwierdził Pobożny. - Uważam to za dalece niestosowne i oczekuję przedstawienia powodów pana nieobecności w Warszawie w dn. 15 sierpnia br. - czytamy w piśmie złożonym przez Pobożnego.

Miała być agencja nieruchomości, a były Miała być agencja nieruchomości, a były "mieszkaniówki". Wielka akcja CBŚP na MazowszuCzytaj dalej

Warszawy radny skrytykował postawę Rafała Trzaskowskiego

Warszawski radny wytknął Rafałowi Trzaskowskiemu, że prezydent często mówi o przywiązaniu do historii oraz tradycji stolicy. - Deklaruje pan, że rozumie znaczenie szczególnych dla naszego narodu dat i symboli. Niestety po raz kolejny przekonuję się, że to tylko puste słowa, za którymi nie stoją czyny - przekazał wiceminister MSWiA.

Twitt posła PiS

Nie tylko Błażej Pobożny zareagował na nieobecność Trzaskowskiego podczas uroczystości z okazji rocznicy bitwy. Wśród polityków oburzonych zachowaniem prezydenta Warszawy znalazł się poseł na sejm z ramienia PiS Kazimierz Smoliński. - Dziś 100 rocznica Cudu nad Wisłą. W tym czasie Bolszewicy niemal wchodzili na Warszawskie ulice. Dziś świętujemy te wielkie zwycięstwa, ale także heroizm obrońców Warszawy. Gdzie Trzaskowski - Prezydent Warszawy? Na urlopie - napisał.

Miała  być agencja nieruchomości, a były Miała być agencja nieruchomości, a były "mieszkaniówki". Wielka akcja CBŚP na MazowszuCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski nie dostał zaproszenia

W sprawie nieobecności Rafała Trzaskowskiego wypowiedziała się również Karolina Gałecka rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy. - Toczy się dyskusja dotycząca nieobecności Rafała Trzaskowskiego na państwowych obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Sprawa jest prozaiczna - nie było zaproszenia. W innych wydarzeniach wzięli udział wiceprezydenci Warszawy. Ratusz zorganizowała skromne uroczystości z powodu epidemii - tłumaczy Gałecka.

Nie wytrzymał i podniósł gałąź, wtedy się zaczęło. Nagranie z Warszawy stało się hitem sieciNie wytrzymał i podniósł gałąź, wtedy się zaczęło. Nagranie z Warszawy stało się hitem sieciCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziennikarka "Dzień dobry TVN" odchodzi, bo była "niewygodna"? Zaskakujące doniesienia
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Od września bardzo duże zmiany w Polsce. Przed chwilą ujawniono co ministerstwo chce zmienić w związku z koronawirusem
  4. Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna, można stracić wszystkie pieniądze
  5. Koronawirus w Kancelarii Premiera. Zarażony sekretarz stanu
  6. Trwa masowa ewakuacja, tysiące ludzi muszą opuścić swoje domy. Żywioł posuwa się szybko, straszne sceny za granicą
Koronawirus w przedszkolu. Placówka w Wołominie zamkniętaKoronawirus w przedszkolu. Placówka w Wołominie zamkniętaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News