Rafał Trzaskowski właśnie potwierdził. Niebawem się zacznie, wielu nie będzie zadowolonych

Autor Aleksandra Olbryt - 15 Sierpnia 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: powstanie44.um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski w długim wpisie na swoim facebookowym profilu odniósł się do ostatnich wydarzeń w związku z protestami i happeningami na rzecz praw osób LGBT+. Zapewnił, że jego nieobecność w stolicy w trakcie demonstracji pod PKiN nie jest równoznaczne ze zmianą zdania w sprawie obrony mniejszości seksualnych przed przejawami homofobii i aktami nienawiści. Odniósł się w ten sposób do pokojowego protestu z 8 sierpnia, kiedy na Placu Defilad tysiące ludzi krzyczało "Gdzie jest Rafał?", sugerując, że prezydent stolicy opuścił ich w walce. Trzaskowski przebywał w tym czasie na wakacjach z rodziną.

Rafał Trzaskowski: popieram Was, ale nie wszystko muszę akceptować

Rafał Trzaskowski odniósł się do pretensji aktywistów, którzy zarzucali mu brak jednoznacznego opowiedzenia się po ich stronie, który miał objawić się nieobecnością podczas dramatycznych wydarzeń z ubiegłego tygodnia. "Jako przekorny obywatel zawsze uwielbiałem prowokacje i zadymy. Udział w happeningach „pomarańczowej alternatywy” i polewanie za komuny pomnika Dzierżyńskiego walerianą – żeby sikały na niego wszystkie okoliczne koty – uważam za najfajniejsze draki żywota mego. Poważnie też traktuję prawdziwe, wypływające z głębokiego poczucia upokorzenia przez rządzących i strachu przed przemocą protesty. Tylko że polityk aspirujący do roli jednego z liderów opozycji nie może uczestniczyć we wszystkich protestach, happeningach, ani nawet entuzjastycznie afirmować wszystkich ich form. Więcej – ma prawo powiedzieć, że coś mu się nie podoba, albo że jest kontrproduktywne" - napisał prezydent stolicy na swoim profilu.

Dzisiaj grzeje:
1. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
2. Krewny przeleje ci pieniądze, a fiskus naliczy podatek. Absurdalny przepis wścieka nawet sądy

Rafał Trzaskowski przekazał radosną informację. Są powody do świętowaniaRafał Trzaskowski przekazał radosną informację. Są powody do świętowaniaCzytaj dalej

Tęcza nie obraża, ale z symbolami religijnymi trzeba uważać

"Mimo że uważam, że tęcza nikogo nie obraża, to mam także prawo twierdzić, że z symbolami religijnymi trzeba postępować jak najbardziej ostrożnie. Domagamy się szanowania wrażliwości mniejszości – okażmy szacunek dla wrażliwości innych, nawet jeśli uważamy tę wrażliwość za przesadzoną" - stwierdził Trzaskowski. I perorował dalej: "Inna kwestia, że oczywiście uważam za skandaliczne prześladowanie kogoś za happening. Jeżeli mamy jednak jeździć po Polsce i przekonywać, że równe prawa dla wszystkich nikomu nie zagrażają, nie róbmy tego w atmosferze walki o symbole. Pamiętajmy – my mamy zdrowy rozsądek. PiS ma miliardy, cały aparat państwa i wykorzystując te zasoby świadomie podsyca ten spór".

"Homofobus" drażni Trzaskowskiego

"Mało kogo jak mnie drażnią furgonetki puszczające w eter kłamstwa na temat gejów i lesbijek (oraz bzdury i oskarżenia na mój temat), ale musimy walczyć z nimi w granicach prawa. Czy to wszystko oznacza, że podoba mi się reakcja państwa PiS na te happeningi i prowokacje? Oczywiście, że nie! Byłem wściekły i zły. Wielokrotnie temu dawałem wyraz. Twardo i jednoznacznie. Upolityczniona prokuratura prowokuje, sceny z aresztowania młodych aktywistek burzą w nas krew i nawet wyrok niezależnego sądu budzi kontrowersje" - dodał. Zapewnił, że mimo nieobecności na protestach z ubiegłego tygodnia, nie zmienił zdania w kwestii obrony uciskanych mniejszości seksualnych i wszystkich, którzy z jakiegoś powodu są dyskryminowani i wykluczani. "Zawsze będę bronił słabszych, wykluczonych, atakowanych, krzywdzonych i spychanych przez PiS na margines. Nie chcę się licytować, ale odwagi mi nie brakuje. Ale mam także prawo powiedzieć co mi się podoba i jak oceniam różne działania" - napisał.

Niespodziewany komunikat podany przez Ministerstwo Zdrowia. Nie ma odwrotu, chodzi o szczepionkęNiespodziewany komunikat podany przez Ministerstwo Zdrowia. Nie ma odwrotu, chodzi o szczepionkęCzytaj dalej

Urlop od polityki

"Słyszałem też, że wiele osób drażni, że postanowiłem udać się teraz na urlop. Czy to najlepszy moment na urlop? Nie ma dobrego momentu. Nie da się zaplanować wyjazdu z rodziną w taki sposób, żeby w tym czasie nic się nie działo. Wielu z moich wyborców mówiło w trakcie kampanii: głosuję na niego, bo jest prawdziwy, taki jak my. Ktoś taki ma prawo spędzić dwa tygodnie z dziećmi. Czasem trzeba też wybrać miejsce z dala od domu, gdzie nie każdy nas rozpoznaje" - tłumaczył się Rafał Trzaskowski.

Powrót w nowym (wielkim?) stylu

Na koniec swojego wpisu Trzaskowski w dość enigmatyczny sposób poinformował swoich sympatyków o nowej idei ruchu politycznego, na którego czele chce stanąć od września. "(...) do wszystkich moich sympatyków apeluję – nie poddawajmy się emocjom. Ja wiem, gdzie płynę i co chce zmienić w Polsce. Jeśli chcecie tam płynąć ze mną – zapraszam. Już 5 września zaczynamy długi marsz nowego ruchu. Dla wszystkich starczy miejsca..." Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że szczegóły wydarzenia zaplanowanego na 5 września są jeszcze dopracowywane. Nie wiadomo nawet, gdzie odbędzie się inaugurujące spotkanie oraz jaką ostatecznie nazwę przybierze nowy ruch Trzaskowskiego. Podczas lipcowego spotkania w Gdyni padła nazwa "Nowa Solidarność", ale niewiele wskazuje na to, że ten pomysł zostanie podtrzymany.Mamy bardzo stare zdjęcie Beaty Tyszkiewicz. Uwagę zwraca drobny szczegół, mało który warszawiak go zauważaMamy bardzo stare zdjęcie Beaty Tyszkiewicz. Uwagę zwraca drobny szczegół, mało który warszawiak go zauważaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezpośrednia opinia pójdzie w pięty Jackowi Kurskiemu? Byłemu szefowi z TVP puściły nerwy
  2. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
  3. Uwaga, żółty alarm dla połowy kraju. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważna
  4. Pilna, nagła akcja CBŚ w warszawskiej placówce medycznej. Chodzi o sfałszowane medykamenty
  5. Ogromny owczarek rzucił się na sunię. Poruszająca relacja właściciela
  6. Chłopiec dostał do zeszytu uwagę od katechety. Odpowiedź jego mamy jest kapitalna, wiele osób wstało bić brawa
Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Solidarności. Polaków obudziła wieść o wielkiej stracieTragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Solidarności. Polaków obudziła wieść o wielkiej stracieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News