Rafał Trzaskowski: Warszawa jest gotowa na wejście do czerwonej strefy. Prezydent nie traci rezonu

Autor Alicja Guz - 14 Października 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski podczas środowej konferencji prasowej poinformował, że Warszawa jest gotowa na wejście do czerwonej strefy. Prezydent stolicy wystosował również ważny apel do rządzących o konsultowanie z samorządowcami działań podejmowanych w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Rafał Trzaskowski: Warszawa jest gotowa

Rafał Trzaskowski podczas środowej konferencji prasowej był pytany między innymi o to, czy stolica gotowa jest na wejście do strefy czerwonej. - My jesteśmy gotowi w Warszawie na przejście do czerwonej strefy. Wiemy dokładnie, jakie są założenia i od wielu dni się do tego przygotowujemy - powiedział prezydent Warszawy. W swojej wypowiedzi podkreślił również, że podstawowe decyzje w tej sprawie rząd powinien konsultować z samorządowcami. - Żebyśmy wiedzieli, czego możemy się w kolejnych tygodniach spodziewać, tak żebyśmy się lepiej mogli do tego przygotować - tłumaczył Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków
2. Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
3. Klamka zapadła, rząd właśnie podjął decyzję. Jutro ogłoszą nowe restrykcje dla całej Polski

Apel do rządu

Prezydent Warszawy podczas konferencji prasowej zwrócił się również z apelem do rządu. - Domagamy się nie tylko zawiadamiania dzień wcześniej, że rząd podejmuje konkretne środki, tylko konsultacji, rozmowy o strategii i odpowiedzi na nasze pytania. Bo przecież one zmierzają do tego, żeby razem lepiej się przygotować na to, co będzie się działo w Polsce, na Mazowszu, czy w Warszawie - powiedział prezydent stolicy.

Warszawa w czerwonej strefie

Od 10 października strefa żółta rozszerzona jest na terytorium całego kraju. Pozostają jednak rejony objęty strefa czerwona, gdzie obostrzenia są jeszcze surowsze. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 w Warszawie, przewiduje się, że od najbliższej soboty również ona trafi do strefy czerwonej. W środę resort zdrowia poinformowała o 6526 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. 1188 z nich odnotowano w województwie mazowieckim, z czego 720 w samej Warszawie.

Straż pożarna, ciężki sprzęt i policja. Złodziejka trafiła do więzienia, spektakularna akcja na dachuStraż pożarna, ciężki sprzęt i policja. Złodziejka trafiła do więzienia, spektakularna akcja na dachuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezji
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Gigantyczna awaria na Mazowszu. Tysiące osób nie ma prądu. Sytyacja jest poważna, operator wydał oświadczenie
  4. Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzenia
  5. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  6. Warszawa w czerwonej strefie? Wskazują na to liczby
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News