Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji

Autor Karolina Kraushar - 12 Sierpnia 2020
Rafał Trzaskowski wydał zakazŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie dwóch przemarszy, które miały odbyć się w Warszawie w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Urząd Miasta przesłał do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informację o planowanych w sobotę wydarzeniach. W związku z epidemią koronawirusa sanepid wydał negatywną opinię w tej sprawie, a zgromadzenia zostały zakazane.

Rafał Trzaskowski wydał zakaz

Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zgromadzeń, które miały się odbyć w najbliższą sobotę z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej. - Wydałem dziś zakaz ws. dwóch zgromadzeń, które miały się odbyć 15 sierpnia na ulicach Warszawy. Oba planowane wydarzenia zostały negatywnie zaopiniowane przez służby sanitarne. Bezpieczeństwo i zdrowie warszawianek i warszawiaków jest najważniejsze - wyjaśnił prezydent Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Waloryzacja emerytur 2021 z nową prognozą. Znamy już wstępną stopę podwyżek, wielu się ucieszy

Zgromadzenia odwołane

- Pierwsze zgromadzenie miało odbyć się w najbliższą sobotę, 15 sierpnia, o godz. 17.00 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika przy ul. Nowy Świat. Organizator w zawiadomieniu poinformował, że w wydarzeniu może wziąć udział około 20 tys. osób. Drugie zgromadzenie miało rozpocząć się 30 minut później, a zadeklarowanych przez organizatora około 10 tys. uczestników miało spotkać się na Skwerze Ks. Twardowskiego. Obydwa zgromadzenia byłyby połączone z przemarszami ulicami Warszawy - informuje Urząd m.st. Warszawy.

Ważna, nagła informacja od Ministerstwa Edukacji. Nikt się nie spodziewałWażna, nagła informacja od Ministerstwa Edukacji. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Decyzja sanepidu

We wtorek sanepid wydał opinię w sprawie marszy. - Zgromadzenie, w którym zadeklarowano udział ok. 20 000 osób, nie powinno się odbyć, gdyż narusza aktualny stan prawny - brzmi odpowiedź sanepidu. Analogiczna opinie do zgromadzenia z udziałem 10 tysięcy osób. - Biorąc pod uwagę liczbę osób mogących brać udział w wydarzeniu oraz ich przemieszczanie się, należy zauważyć, że istnieje ryzyko zakażenia uczestników zgromadzenia, osób postronnych poprzez wydychane kropelki przez nosiciela bezobjawowego - nie mającego objawów chorobowych co w krótkim czasie może spowodować znaczny wzrost zakażeń wtórnych - podkreśla sanepid.

Zakazy wydane

Rafał Trzaskowski wydał zakaz przeprowadzenia zgromadzeń. - Organizator został powiadomiony o możliwości odwołania się od decyzji do Sądu Okręgowego. Ten ma dobę na rozpatrzenie sprawy, na ewentualne zażalenie od postanowienia sądu są kolejne 24 godziny. W przypadku uchylenia zakazu przez sąd zgromadzenie jest rejestrowane i może się odbyć - informuje Urząd m. st. Warszawy.

Przyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałPrzyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mocne słowa aktorki znanej z M jak miłość o sytuacji w Polsce. W TVP zrobi się gorąco
  2. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
  3. Właśnie podano dramatyczne informacje. Ciężarówka wjechała w robotników drogowych, są ofiary
  4. Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać
  5. Wreszcie, zaczyna się już dziś. Tysiące warszawiaków długo czekało
  6. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość
Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleniWłaśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News