Rafał Trzaskowski przerwał milczenie. Ostre słowa ze strony prezydenta po Marszu Niepodległości

Autor Mateusz Dolak - 11 Listopada 2020
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 05.08.2020. Spotkanie dotyczace zakonczenia modernizacji ogniska wychowawczego Starowka i pracowni warsztatowych (FabLab). Obiekty maja zostac otwarte dla dzieci i mlodziezy z poczatkiem roku szkolnego. N/z: prezydent Warszawy Rafal TrzaskowskiŹródło: Jakub Kaminski/East News

Prezydent Warszawy skomentował wydarzenia do których doszło w Warszawie podczas Marszu Niepodległości. Rafał Trzaskowski w mocnych słowach odniósł się do ostatnich wydarzeń w stolicy i w Polsce.

Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszuZ ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszuCzytaj dalej

Oświadczenie Rafała Trzaskowskiego

Poniżej publikujemy je w całości.

"Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica - tak hołubiona przez rządzących - "świętuje" Święto Niepodległości. To właśnie bilans, zapowiadanego zmotoryzowanego, a w rzeczywistości pieszego Marszu Niepodległości. A podobno to protestujące kobiety są największym wrogiem/zagrożeniem/złem/niebezpieczeństwem (proszę sobie wybrać, wszystkie określenia, jak widać jak najbardziej „trafne”)."


"Mam kilka pytań. Gdzie jest pasek TVP mówiący o śmiercionośnym marszu i rozsiewaniu pandemii? Gdzie rządzący, tak chętnie poklaskujący narodowcom? Prawo i Sprawiedliwość, które za każdym razem puszcza oko do „prawdziwych patriotów”, a gdy dzieją się takie skandaliczne sytuacje, nagle cierpi na krótkowzroczność. Gdzie jesteście rządzący, tyle mieliście do powiedzenia na temat ostatnich protestów kobiet."

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

"I najważniejsze. Gdzie wicepremier od bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński? W tym momencie, to na nim spoczywa pełna odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia na ulicach Warszawy. To on bezpośrednio odpowiada za nadzór na służbami. Rozumiem, że to wszystko nie kwalifikuje się do jakiekolwiek reakcji? W świetle ostatnich doniesień medialnych, o chęci siłowego stłumienia protestów kobiet, to jeszcze bardziej tchórzliwe i skandaliczne, panie Kaczyński.
Rządzący, włączcie sobie internet i telewizję, ale inną niż TVP. Zobaczcie - oto Wasze dzieło. Gratuluję Wam „sukcesu”."


"Służby porządkowe Miasto Stołeczne Warszawa są już na miejscu. Oszacujmy straty, a ich skalę będziemy znali jutro. Tak samo jak koszty naprawy zniszczeń po przejściu „Marszu Niepodległości”."

Dzisiaj grzeje:
1.Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszu
2. Jest decyzja ws. lockdownu Polski. Mateusz Morawiecki ogłosił, ważna wiadomość ws. wyjazdów
3. Płonie mieszkanie na trasie Marszu Niepodległości

Płonie mieszkanie na trasie Marszu NiepodległościPłonie mieszkanie na trasie Marszu NiepodległościCzytaj dalej

Marsz Niepodległości 2020

Chociaż zgodnie z zapowiedziami prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza tegoroczny marsz w Warszawie miał przybrać formę zmotoryzowaną i ograniczyć się do przejazdu ulicami Warszawy, to jednak jeszcze zanim się rozpoczął, wiadomo było, że narodowcy nie dotrzymali słowa. Liczni piesi uczestnicy marszu wyposażeni w materiały pirotechniczne zebrali się na rondzie Dmowskiego, skąd wyruszyli w kierunku ronda Waszyngtona.

Po drodze dochodziło do ataków uczestników marszu na policję. Narodowcy rzucali w kierunku funkcjonariuszy racami, a nawet kostką brukową. Pojawiły się również informacje o rannych policjantach i rannym dziennikarzu. Uczestnicy marszu zdemolowali także okolice Empiku przy rondzie de Gaulle'a oraz podpalili mieszkanie w Alei 3 Maja.

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przed południem, gdy można jeszcze było mieć nadzieję, że Marsz Niepodległości 2020 faktycznie - jak zapowiadali jego organizatorzy - przybierze formę zmotoryzowaną i będzie przebiegać w spokojny sposób, prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, premier Mateusz Morawiecki i inni przedstawiciele rządu, Sejmu oraz Senatu składali wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego. Następnie odśpiewali pieśń I Brygady Legionów Polskich przed stojącym nieopodal pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożył także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "#11listopada – Święto Niepodległości. Zwykle obchodzimy je wspólnie tutaj, na pl. Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dziś z oczywistych powodów atmosfera jest skromna, ale niezmiennie składamy hołd wszystkim, którym zawdzięczamy niepodległą Polskę. #WarszawaPamięta" - napisał Trzaskowski na Twitterze.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceStarcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Media donoszą o wybuchu w kompleksie
  2. Wstrząsające nagranie. Rowerzysta był bez szans
  3. Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą race
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Nagła zmiana planów. Narodowcy w ostatniej chwili podjęli decyzję. Marsz jednak idzie ulicami Warszawy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Sensacja w polskiej kadrze skoczków. W naszej drużynie wyrasta nowy lider, pokonał Stocha i Kubackiego

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News