Rafał Trzaskowski zabrał głos w ważnej sprawie. Mocne słowa prezydenta Warszawy

Autor - 10 Sierpnia 2020
Rafał Trzaskowski znowu zabrał głos w związku z wyborami prezydenckimi na BiałorusiŹródło: Wikipedia, By Silar - Own work, CC

Rafał Trzaskowski znowu zabrał głos w związku z wyborami prezydenckimi na Białorusi. Wczoraj w geście solidarności Pałac Kultury i Nauki w Warszawskie został podświetlony w barwach narodowych naszego wschodniego sąsiada. Dziś prezydent stolicy okazał swoje poparcie dla protestujących w kilku Białoruskich miastach obywateli.

Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie wyborów

Rafał Trzaskowski w niedziele opublikował post na Twitterze, w którym apelował do władz Białorusi o demokratyczny i zgodny z prawem proces wyborczy. W poniedziałek, kiedy już poznaliśmy wstępne wyniki wyborów prezydenckich, prezydent Warszawy po raz drugi zabrał głos w sprawie wyborów prezydenckich, które odbyły się w niedzielę u naszego wschodniego sąsiada. - Mińsk, Warszawa - wspólna sprawa. W ostatnich dniach chyba bardziej niż kiedykolwiek. Dość już brutalności władzy i nachalnej propagandy! Pełna solidarność z walczącymi o wolność, godność, normalność! - napisał prezydent Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Otworzysz drzwi listonoszowi i się zdziwisz. Poczta wyposaży ich nowoczesny sprzęt

Wyniki wyborów

Wstępne wyniki wyborów prezydenckich na Białorusi, które przekazała Centralna Komisja Wyborcza wskazują, że urzędujący prezydent Alaksandr Łukaszenka otrzymał ponad 80 procent głosów, a jego główna kontrkandydatka Swiatłana Cichanouska, niecałe 10 procent. Pozostali kandydaci nie uzyskali więcej niż dwa procent. Według Centralnej Komisji Wyborczej Białorusi frekwencja podczas wyborów wyniosła ponad 84 procent.

Rafał Trzaskowski solidaryzuje się z Białorusią

Już wcześniej pisaliśmy o opublikowanym w niedzielę przez Rafała Trzaskowskiego poście. Prezydent Warszawy w geście solidarności z Białorusią postanowił podświetlić Pałac Kultury i Nauki w barwach naszego sąsiada.

Rafał Trzaskowski zdecydował. Warszawa uhonoruje ważne wydarzenieRafał Trzaskowski zdecydował. Warszawa uhonoruje ważne wydarzenieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi bez wybierania następcy. Papież przyjął jego dymisję
  2. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
  3. Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie popularnego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą
  5. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  6. Ogromny smutek. Nie żyje Paulina Socha
W szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoW szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News