Rafał Trzaskowski został wezwany na Policję

Autor Natalia Godek - 10 Grudnia 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że dostał wezwanie w sprawie naruszenia przepisów porządkowych. Dodał też, że jego współpracownicy są równolegle przesłuchiwani w sprawie łamania przepisów antycovidowych. Prezydent stolicy pyta, w którą stronę zmierza to państwo.

Wezwanie na policję

W środę wieczorem Rafał Trzaskowski podzielił się informacją, że dostał od policji wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. - Korespondując niedawno z Policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem... wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog. - czytamy na jego Facebook’owym profilu.

Prezydent Trzaskowski do wpisu dołączył wezwanie na Komendę Rejonową Policji przy ulicy Zakroczymskiej, które zostało do niego wysłane 30 listopada. Ma on stawić się tam 21 grudnia, jak czytamy: - w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW.

Wspomniany artykuł Kodeksu Wykroczeń traktuje o naruszeniu przepisów porządkowych: - Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

"Dowiem się o co chodzi"

W środę wieczorem Rafał Trzaskowski wystąpił w programie Tak jest Andrzeja Morozowskiego w TVN24, w którym zapytany o to, w jakim charakterze został wezwany na policję, odpowiedział - Wygląda na to, że policja się zastanawia czy miałem prawo być na ulicach Warszawy w momencie strajków. Dowiem się, dlatego że równolegle moich pracowników przez cały czas policja wzywa, w bardzo wielu miejscach kraju, żeby się tłumaczyli z rzekomego łamania przepisów antycovidowych w czasie kampanii, więc nie wiem czego ten wniosek dotyczy. Pytanie czy też pracowników i współpracowników kampanijnych prezydenta Dudy policja wzywa w różne miejsca w kraju.

Podobne słowa prezydent stolicy opublikował także na swoim Facebook’u.- Rozumiem, że wg PiS nie mam prawa osobiście dbać o bezpieczeństwo na ulicach Miasto Stołeczne Warszawa? - napisał.

- Jeżeli prezydent miasta nie ma według policji prawa być na ulicach miasta i zawiadywać obserwatorami, ratownikami w momencie kiedy są strajki, w maseczce oczywiście, no to to właśnie pokazuje, w którą stronę zmierza to państwo pod władzą PiS - mówił także w TVN Trzaskowski.

Prezydent zapewnił również, że odpowie na wezwanie i stawi się na policję. - Tak, oczywiście, że się stawię. - podkreślił.

Warszawa wspiera strajki kobiet

Warto dodać, że Rafał Trzaskowski od początku bardzo angażował się w strajki kobiet. Decyzją miasta na ulicach pojawiły się autobusy i tramwaje, na których między innymi widniały napisy “Kobiety jesteśmy z wami!”. Na swoim Twitterze prezydent stolicy opublikował również wpis - Trwa #StrajkKobiet. Warszawianki, Polki - nie jesteście same. @warszawa jest z Wami! #WarszawaJestKobietą

Dzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastDzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News